ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    7°C / 2°C
wtorek 12.12.2017 r.
Imieniny: Ady, Aleksandra i Dagmary

Mammografia w Bukowcu

7 listopada w Bukowcu po raz kolejny zaparkował profesjonalnie wyposażony mammobus, w którym zostały przeprowadzone bezpłatne badania mammograficzne. Badania wykonuje Luxmed Diagnostyka, która realizuje świadczenia w zakresie profilaktyki raka piersi w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wykorzystywany do badań mammobus jest wyposażony w  nowoczesny, cyfrowy  aparat mammograficzny, a firma Luxmed Diagnostyka posiada wykwalifikowaną  kadrę  z  wieloletnim  doświadczeniem.

Program profilaktyczny skierowany jest do kobiet w wieku od 50. do 69. roku życia, które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Tegoroczna akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkanek naszej gminy, z badań skorzystało 130 pań.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet, co roku u kilkunastu tysięcy Polek diagnozuje się tę chorobę. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju, co pozwala podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. Mimo tak wielu możliwości przeprowadzania badań profilaktycznych w ostatnich latach, nadal jedynie ok. 30% kobiet z tych badań korzysta.