ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    7°C / 2°C
wtorek 12.12.2017 r.
Imieniny: Ady, Aleksandra i Dagmary

Panie e-mocne w obsłudze komputera

Gminna Biblioteka Publiczna w Bukowcu przez 5 dni realizowała projekt „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”. Na ten bezpłatny dla osób dorosłych kurs obsługi komputera, serfowania po internecie i nauki korzystania z e-usług w życiu codziennym zgłosiły się same panie.
Szkolenie składało się z trzech obszarów. Pierwszy to zapoznanie się z komputerem, jego prawidłowe uruchamianie, serfowanie po internecie czy zakładanie skrzynki e-mail.
Obszar drugi to praca i rozwój zawodowy. Nauka sposobów praktycznego czytania ofert pracy i konstruowania skutecznych dokumentów aplikacyjnych. Natomiast w trzecim obszarze panie skupiały się na temacie zdrowia. Gdzie kupować najtańsze leki, szukać lekarzy danej specjalności itd.
- Miałam kiedyś komputer, obsługiwałam go, ale po wielu latach jego nieużywania wiele rzeczy się zapomina, dlatego zapisałam się na ten kurs- mówi jedna z uczestniczek.
-Chciałabym wypróbować swoje nowe możliwości- mówi inna z kursantek.-Moim marzeniem jest poznać dogłębnie komputer. Praktycznie nie potrafiłam nic. Teraz np. będę mogła poszukać dobrego lekarza specjalistę w internecie, porównać ceny leków, zapoznać się także z jakimiś dobrymi przepisami na święta. Takie poznawanie internetu naprawdę wciąga i zapewne ułatwi nam życie codzienne- dodaje. Szkolenie poprowadziła Marta Floryszak i Anna Kruczyńska.
KP
„Czas Świecia” 24 listopad 2017 r.

Obrazki galerii: