ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    7°C / 2°C
wtorek 12.12.2017 r.
Imieniny: Ady, Aleksandra i Dagmary

Święto Niepodległości w Bukowcu

Tradycyjnie 11 listopada mieszkańcy gminy Bukowiec uczcili odzyskanie przez Polskę niepodległości. W pierwszej części obchodów samorządowcy, przedstawiciele oświaty, mieszkańcy uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Bukowcu. Liturgię w intencji Ojczyzny i gminy Bukowiec sprawował ksiądz proboszcz Tadeusz Chamier Ciemiński.

W dalszej części programu wszyscy zgromadzeni udali się do pobliskiej szkoły podstawowej, gdzie każdy przy wejściu otrzymał biało-czerwony kotylion. Do zgromadzonych okolicznościowe przemówienie wygłosił wójt Adam Licznerski. Kolejnym punktem uroczystości był występ uczniów miejscowej szkoły podstawowej oraz Stowarzyszenia Kultury Muzycznej „Kantyczka” pod kierownictwem Andrzeja Skupniewicza.

Tegoroczne obchody ubogacił koncert pianistyczny w wykonaniu Jacka Szczepańskiego – pianisty, który ukończył Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu. Artysta zaprezentował utwory z repertuaru Fryderyka Chopina oraz Ignacego Jana Paderewskiego.

KP
„Czas Świecia”, 17 listopad 2017 r.