• logowanie
  • rejestracja
  • wyszukaj
zarejestruj się
Biuletyn Informacji Publicznej
  • Strona Główna
  • Kontakt
  • Kanał RSS

Środa, 29.03.17, godzina 09:21

Imieniny : Marka, Wiktoryny, Zenona

Modernizacja drogi Bukowiec - Przysiersk i wiaduktu w Gawrońcu

13 września 2016

Wiadukt Zakończyły się dwie tegoroczne inwestycje na drogach powiatowych w gminie Bukowiec. Na początku września została formalnie odebrana droga powiatowa Bukowiec – Przysiersk. W efekcie na odcinku o długości około 4,3 km powstała nowa nawierzchnia asfaltowa, na najbardziej wąskich odcinkach jezdnia jest odpowiednio poszerzona. Wykonawca pobudował nowe chodniki, parking, tzw. minirondo, zatoki autobusowe.
W ramach zadania przewidziano niezbędne prace wykończeniowe – oznakowanie poziome, pionowe oraz montaż niezbędnych urządzeń z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Inwestycja została zrealizowana przez PBDiM ze Świecia. Wartość robót po rozstrzygnięciu przetargu to ponad 2 miliony złotych, z tego połowa środków pochodziła z dofinansowania w ramach rządowego Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019. Inwestycję finansowo wsparła gmina Bukowiec.
W tym roku Powiatowy Zarząd Dróg wykonał remont zamkniętego wiaduktu na drodze powiatowej z Plewna w kierunku Gawrońca. Dzięki temu od lipca bez przeszkód można przejechać tą trasą. Prace za ponad 600 tys. złotych wykonała firma Skanska.

Drukuj

POGODA

środa

Burza

Burza

temp. od 6° do 14°

czwartek

Całkowite zachmurzenie

Całkowite zachmurzenie

temp. od 5° do 10°

piątek

Częściowe zachmurzenie (dzień)

Częściowe zachmurzenie (dzień)

temp. od 8° do 18°

sobota

Niewielkie zachmurzenie (dzień)

Niewielkie zachmurzenie (dzień)

temp. od 8° do 19°