• logowanie
  • rejestracja
  • wyszukaj
zarejestruj się
Biuletyn Informacji Publicznej
  • Strona Główna
  • Kontakt
  • Kanał RSS

Czwartek, 25.05.17, godzina 12:48

Imieniny : Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Ferie pełne atrakcji

13 lutego 2017

Ferie zimoweOd 6 do 10 lutego nasza biblioteka przy współpracy z Gminnym Centrum  Informacji w Bukowcu zorganizowała zajęcia przeznaczone dla uczniów z klas I-VI ze szkół  podstawowych naszej gminy. W ten sposób aktywnie i ciekawie zapełniliśmy wolny czas dzieciom w trakcie ferii zimowych.
Pierwszego dnia zorganizowaliśmy warsztaty rękodzielnicze. Przeprowadziła je Mariola Lubańska.  Grupa uczestników przygotowywała masę plastyczną tzw. „zimną porcelanę”  potrzebną do wykonania różnego rodzaju figurek i przedmiotów. Pojawiły się piękne aniołki, jeże,  samochody, kwiaty, lalki, chlebki i bułeczki. Dodatkowo dzieci ulepione przez siebie „dzieła  sztuki” pomalowały kolorowymi farbami.
W kolejnym dniu uczniowie wybrali się na seans filmowy do kina „Wrzos” w Świeciu, gdzie z  zaciekawieniem obejrzały nowe przygody bohaterów baśni Andersena – Gerdy i Kai'a w animacji  filmowej „Królowa Śniegu 3: Ogień i lód”.
Kolejnego dnia odbyły się zajęcia edukacyjno-poznawcze, przygotowane przez strażaków z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu. W tym dniu dzieci zwiedzając miejscową strażnicę  zapoznały się z zawodem strażaka. Prezes miejscowej jednostki Adam Gwizdała przedstawił sprzęt ratowniczo-gaśniczy  będący wyposażeniem wozów strażackich. Opowiedział o pracy strażaka, a także zaprezentował  mundury używane podczas akcji ratowniczych. Ponadto dzieci mogły wsiąść do wozów strażackich,  zobaczyć jak są wyposażone.  Następnie Brygida i Marcin  Kiełpikowscy przeprowadzili krótki kurs z podstaw udzielania pierwszej pomocy, w ramach którego  uczestnicy uczyli się opatrywać rany, a także wykonywać sztuczne oddychanie na  specjalnie przeznaczonych do tego celu fantomach.
Następnego dnia cała grupa udała się do Parku Wodnego w Świeciu aby skorzystać z wodnych  atrakcji. Czas wypełniony był ćwiczeniami z aqua aerobicu, grą w siatkówkę, skokami do wody.  Dzieci miały również możliwość skorzystania ze zjeżdżalni i jacuzzi. Zajęcia przeprowadziła  Adriana Krzemińska.
Piątek był ostatnim dniem pełnego rozmaitych atrakcji tygodnia. Upłynął nie mniej ciekawie od  poprzednich, tym razem pod hasłem „Dnia sportu”. Przez dwie godziny uczniowie  brali udział w licznych zabawach ruchowych i grach zespołowych przygotowanych przez animatorów boisk Orlik - Szymona  Bawoła i Patryka Jaje.
Tegoroczna oferta na ferie obfitowała w liczne atrakcje, które dostarczyły uczestnikom licznej  rozrywki, mile spędzonego czasu, czego dowodem były zawsze uśmiechnięte buzie młodych mieszkańców naszej gminy Bukowiec.

Drukuj

POGODA

czwartek

Niewielkie zachmurzenie (dzień)

Niewielkie zachmurzenie (dzień)

temp. od 7° do 18°

piątek

Niewielkie zachmurzenie (dzień)

Niewielkie zachmurzenie (dzień)

temp. od 8° do 22°

sobota

Słonecznie

Słonecznie

temp. od 7° do 21°

niedziela

Czyste niebo (dzień)

Czyste niebo (dzień)

temp. od 11° do 23°