• logowanie
  • rejestracja
  • wyszukaj
zarejestruj się
Biuletyn Informacji Publicznej
  • Strona Główna
  • Kontakt
  • Kanał RSS

Niedziela, 22.10.17, godzina 21:13

Imieniny : Haliszki, Lody, Przybysłšwa

Ferie pełne atrakcji

13 lutego 2017

Ferie zimoweOd 6 do 10 lutego nasza biblioteka przy współpracy z Gminnym Centrum  Informacji w Bukowcu zorganizowała zajęcia przeznaczone dla uczniów z klas I-VI ze szkół  podstawowych naszej gminy. W ten sposób aktywnie i ciekawie zapełniliśmy wolny czas dzieciom w trakcie ferii zimowych.
Pierwszego dnia zorganizowaliśmy warsztaty rękodzielnicze. Przeprowadziła je Mariola Lubańska.  Grupa uczestników przygotowywała masę plastyczną tzw. „zimną porcelanę”  potrzebną do wykonania różnego rodzaju figurek i przedmiotów. Pojawiły się piękne aniołki, jeże,  samochody, kwiaty, lalki, chlebki i bułeczki. Dodatkowo dzieci ulepione przez siebie „dzieła  sztuki” pomalowały kolorowymi farbami.
W kolejnym dniu uczniowie wybrali się na seans filmowy do kina „Wrzos” w Świeciu, gdzie z  zaciekawieniem obejrzały nowe przygody bohaterów baśni Andersena – Gerdy i Kai'a w animacji  filmowej „Królowa Śniegu 3: Ogień i lód”.
Kolejnego dnia odbyły się zajęcia edukacyjno-poznawcze, przygotowane przez strażaków z  Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowcu. W tym dniu dzieci zwiedzając miejscową strażnicę  zapoznały się z zawodem strażaka. Prezes miejscowej jednostki Adam Gwizdała przedstawił sprzęt ratowniczo-gaśniczy  będący wyposażeniem wozów strażackich. Opowiedział o pracy strażaka, a także zaprezentował  mundury używane podczas akcji ratowniczych. Ponadto dzieci mogły wsiąść do wozów strażackich,  zobaczyć jak są wyposażone.  Następnie Brygida i Marcin  Kiełpikowscy przeprowadzili krótki kurs z podstaw udzielania pierwszej pomocy, w ramach którego  uczestnicy uczyli się opatrywać rany, a także wykonywać sztuczne oddychanie na  specjalnie przeznaczonych do tego celu fantomach.
Następnego dnia cała grupa udała się do Parku Wodnego w Świeciu aby skorzystać z wodnych  atrakcji. Czas wypełniony był ćwiczeniami z aqua aerobicu, grą w siatkówkę, skokami do wody.  Dzieci miały również możliwość skorzystania ze zjeżdżalni i jacuzzi. Zajęcia przeprowadziła  Adriana Krzemińska.
Piątek był ostatnim dniem pełnego rozmaitych atrakcji tygodnia. Upłynął nie mniej ciekawie od  poprzednich, tym razem pod hasłem „Dnia sportu”. Przez dwie godziny uczniowie  brali udział w licznych zabawach ruchowych i grach zespołowych przygotowanych przez animatorów boisk Orlik - Szymona  Bawoła i Patryka Jaje.
Tegoroczna oferta na ferie obfitowała w liczne atrakcje, które dostarczyły uczestnikom licznej  rozrywki, mile spędzonego czasu, czego dowodem były zawsze uśmiechnięte buzie młodych mieszkańców naszej gminy Bukowiec.

Drukuj