• logowanie
  • rejestracja
  • wyszukaj
zarejestruj się
Biuletyn Informacji Publicznej
  • Strona Główna
  • Kontakt
  • Kanał RSS

Środa, 22.11.17, godzina 04:51

Imieniny : Cecylii, Jonatana, Marka

Miłość, szacunek, rodzina

18 kwietnia 2017

50-lecieW Urzędzie Stanu Cywilnego w Bukowcu trzy pary świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.  Medale „ Za długoletnie pożycie małżeńskie” oraz listy gratulacyjne i kwiaty wręczali: kierownik USC Adam Licznerski oraz zastępca Anna Pieczka. Warto zaznaczyć, iż wszyscy jubilaci to członkowie koła seniorów w Bukowcu.
Halina i Piotr Kujacińscy z Gawrońca ślub cywilny zawarli 9 grudnia 1966 r. w Bydgoszczy natomiast kościelny 25 grudnia 1966 r. w Polskich Łąkach. Oboje pochodzą z Bydgoszczy. Poznali się na weselu w Różannie i jak sami mówią dobra passa trwa do dzisiaj. Jubilat pracował w Zakładzie Rolnym w Gawrońcu jako kierowca przez 40 lat. Jubilatka w w/w zakładzie jako magazynier a następnie jako referent w Kusowie, w Agencji Rolnej Skarbu Państwa.
Maja syna i córkę, wnuczkę i wnuka. Mają działke, na której ciągle jest coś do zrobienia, tam wypoczywają. Jeżdżą na wczasy, do sanatorium. Uważają, że w małżeństwie nie można być egoistą, trzeba być wyrozumiałym i szczerym wobec siebie. Cieszą się ze swoich dzieci i wnuków, których bardzo kochają z wzajemnością. Państwo Kujacińscy w trakcie uroczystości w USC w Bukowcu otrzymali kwiaty z najserdeczniejszymi życzeniami od sołtys Marioli Lubańskiej i przedstawicielki rady sołeckiej.
Bogumiła i Albin Samek mieszkają w Krupocinie. Ślub cywilny zawarli 6 stycznia 1967 r. w Bukowcu a dzień później ślub kościelny. Również w Bukowcu. Jubilatka pochodzi z Krupocina, jubilat z Branicy I. Poznali się na wieczorku tanecznym, który miał miejsce w świetlicy wiejskiej w Bramce.
Oboje pracowali w gospodarstwie a jubilat dodatkowo w Celulozie. Maja córkę i syna, doczekali się wnuczki i prawnuczki. Chociaż są na emeryturze to ciągle mają dużo do zrobienia. M.in. pomagają dzieciom w ogrodnictwie. Działają w Kole Emerytów i rencistów Bukowcu i „Wrzosie” w Świeciu.
Uważają, ze w małżeństwie najważniejsza jest zgoda, wspólne zrozumienie, przebaczanie jeden drugiemu no i trzeba się cieszyć z dzieci, wnuków i prawnuków!
Jadwiga i Henryk Pchełka z Bukowca ślub cywilny zawarli 23 grudnia 1966 r. w Grudziądzu a sakramentalne „tak” powiedzieli sobie w kościele 25 grudnia 1966 r. w Rywałdzie. Jubilatka pochodzi z miejscowości Bliźno koło Grudziądza, natomiast jubilat z m. Wielki Wełcz, także koło Grudziądza. Poznali się jak wszyscy w tamtym czasie na jednej z zabaw. Jubilatka pracowała w Urzędzie Gminy na stanowisku sekretarza, jej mąż jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Bukowcu. Mają 2 synów i doczekali się jednego wnuka. Jubilatka jest Przewodniczącą Koła Emerytów w Bukowcu toteż pracy Jej nie brakuje. Koło współpracuje z wieloma podobnymi organizacjami nie tylko na terenie powiatu świeckiego.
Lubią dużo spacerować, dobrą książkę, rozwiązywać krzyżówki. Uważają, że dobry, trwały związek oparty jest na zaufaniu i wytrwałości, zdolności do ustępstw.
KP
„Czas Świecia”, 14 kwiecień 2017 r.

Drukuj