• logowanie
  • rejestracja
  • wyszukaj
zarejestruj się
Biuletyn Informacji Publicznej
  • Strona Główna
  • Kontakt
  • Kanał RSS

Niedziela, 19.11.17, godzina 17:13

Imieniny : Elżbiety, Faustyny, Pawła

Podpisaliśmy umowę na dofinansowanie kolejnej drogi

24 kwietnia 2017

UW21 kwietnia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podpisanie pierwszych umów w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Wziął w niej udział wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, wicewojewoda Józef Ramlau oraz przedstawiciele beneficjentów.
W ramach pierwszej transzy programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej do samorządów trafiło 20 319 461,00 złotych.
Uroczystość podpisania umów przez przedstawicieli pięciu powiatów i czterech gmin rozpoczął wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.
- Przekazujemy dzisiaj uroczyście pierwszą transzę, ponad 20 mln zł, w ramach tegorocznych środków z programu na drogi powiatowe i gminne. Posiadamy dane wynikające z „Programu na rzecz zrównoważonego rozwoju”, które wskazują bardzo dobre rozwijanie się dużych samorządów w województwie kujawsko-pomorskim. Infrastruktura drogowa jest podstawą zrównoważonego rozwoju i musimy dbać o to, aby różnice pomiędzy samorządami zmniejszać. Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 jest obudowany wieloma kryteriami, które należy spełnić. I tu bardzo Państwu gratuluję nie tylko dobrego wyboru, ale także osiągnięcia celu jakim jest udział w projekcie – mówił w trakcie uroczystości przedstawiciel rządu w terenie.
Po podpisaniu umów głos zabrali przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.
Była to pierwsza tura dofinansowań dla samorządów, które złożyły wnioski w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Do samorządów trafiło 20 319 461,00 złotych. Gmina Bukowiec otrzymała dofinansowanie na przebudowę dróg gminnych relacji Branica – Franciszkowo o długości około 1300m oraz drogi relacji Polskie Łąki – Branica o długości 1300m na łączną kwotę 1 054 366 zł, natomiast Powiat Świecki na przebudowę drogi powiatowej relacji Nowe – Tryl – Wielki Lubień w kwocie 1 996 532 zł oraz na przebudowę drogi powiatowej relacji Jeżewo – Piskarki – Sulnowo w kwocie 2 771 505 zł.

Źródło: K-PUW w Bydgoszczy

Drukuj