• logowanie
  • rejestracja
  • wyszukaj
zarejestruj się
Biuletyn Informacji Publicznej
  • Strona Główna
  • Kontakt
  • Kanał RSS

Piątek, 20.10.17, godzina 05:21

Imieniny : Ireny, Kleopatry, Witalisa

W rocznicę objawień parafia Polskie Łąki przez cała dobę czuwała przy Figurze Matki Bożej Fatimskiej

26 maja 2017

Rocznica objawieńW ramach obchodów setnej rocznicy objawień fatimskich, na terenie parafii Polskie Łąki zorganizowano peregrynację figury Matki Bożej. Ks. proboszcz Romuald Demski ustalił harmonogram, wg którego w miesiącu maju figurę Matki Bożej Fatimskiej przekazywano na jeden dzień do kolejnych wiosek. Społeczności poszczególnych miejscowości zadbały o bardzo uroczyste  przyjęcie figury.
W wiejskich świetlicach przygotowano odświętną scenografię, która podkreśliła podniosły charakter tego niecodziennego wydarzenia. W programie nawiedzenia przewidziano czas na okolicznościowe nabożeństwa, którym przewodniczył ks. Romuald oraz godziny modlitewnych czuwań.
Do Różanny figura został przywieziona z Tuszynek. Zgromadzeni przy figurze w centrum wsi śpiewali pieśni maryjne, a delegacja z Różanny przejęła figurę Matki Boskiej Fatimskiej i w uroczystej procesji przeniosła ją do miejscowej świetlicy wiejskiej. Tutaj po jej powitaniu zgromadzeni mieli możliwość obejrzenia filmu o objawieniach fatimskich, po czym została odprawiona msza św., którą celebrował ks. Romuald. Mieszkańcy wsi przygotowali całodobowe modlitewne czuwanie przy Maryi. Rankiem następnego dnia odśpiewali wraz z ks. Romualdem godzinki. Do świetlicy zawitały również dzieci z miejscowej szkoły podstawowej, aby się pomodlić przy Maryi. Całodobowa peregrynacja zakończyła się wieczorem następnego dnia, kiedy to figura został przewieziona do sąsiedniej wsi, do Gawrońca.
KP
„Czas Świecia”, 26 maj 2017 r.

Drukuj