• logowanie
  • rejestracja
  • wyszukaj
zarejestruj się
Biuletyn Informacji Publicznej
  • Strona Główna
  • Kontakt
  • Kanał RSS

Czwartek, 19.10.17, godzina 01:53

Imieniny : Michaliny, Michała, Piotra

Ruszył projekt Aktywnie współpracujemy - gminę promujemy

7 lipca 2017

Warsztaty fotograficzneOd początku lipca trwają warsztaty  fotograficzne oraz redakcyjne organizowane w ramach projektu  AKTYWNIE WSPÓŁPRACUJEMY  - GMINĘ PROMUJEMY współfinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie X”. Końcowym efektem ma być wydanie fotoksiążki o gminie Bukowiec, zawierającej efekty pracy uczestników projektu.
W ramach warsztatów uczestnicząca w zajęciach młodzież w gimnazjalnym wieku omawiała funkcje współczesnych aparatów fotograficznych, ich znaczenie dla dobrze wykonanego zdjęcia i sposoby użycia, fotografię portretową, krajobrazu, studium przypadku, na co zwracać uwagę, jak dysponować dostępnym oświetleniem, kompozycję w fotografii – co robić, a czego nie robić przy kadrowaniu zdjęcia – czyli jak zrobić zdjęcie ciekawe, przykuwające oko.
Nie zabrakło również zajęć praktycznych, takich jak robienie zdjęć portretowych swoich koleżanek czy fotografii w plenerze.
Natomiast warsztaty redakcyjne, to przede wszystkim dyskusja na temat ulubionych lektur.
Warto podkreślić, że młodzi ludzie aktywnie uczestniczą w tego typu zajęciach warsztatowych. Zdobyta wiedza, zarówno praktyczna jak i teoretyczna, przyda im się w życiu codziennym.
Kolejne zajęcia w ramach projektu już w drugiej połowie lipca. Realizatorzy projektu zapraszają wszystkich zainteresowanych do gminnej biblioteki w Bukowcu.

Loga

Drukuj