• logowanie
  • rejestracja
  • wyszukaj
zarejestruj się
Biuletyn Informacji Publicznej
  • Strona Główna
  • Kontakt
  • Kanał RSS

Poniedziałek, 21.08.17, godzina 17:41

Imieniny : Franciszka, Kazimiery, Ruty

Umowa na wsparcie remontu ulicy Krótkiej w Bukowcu podpisana

7 lipca 2017

UmowaJak co roku wiejskie i miejsko-wiejskie gminy w całym województwie kujawsko-pomorskim mogą sięgnąć po marszałkowskie dotacje na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W tym roku Marszałek Województwa współfinansuje 115 inwestycji, a łączna długość objętych programem dróg to prawie 60 kilometrów. 6 i 7 lipca w Toruniu miało miejsce uroczyste podpisanie umów z samorządami.

Także Gmina Bukowiec uzyskała wsparcie na prace modernizacyjne ulicy Krótkiej w Bukowcu. Prawie 400-metrowy odcinek najpierw zostanie odwodniony, a następnie położony będzie dywanik asfaltowy. Położenie nawierzchni będzie kosztowało ok. 100  tys. złotych, w tym wspomniane dofinansowanie Marszałka Województwa w wysokości ponad 60 tys. zł.  Jeszcze w lipcu rozpoczną się prace na tym odcinku. Zakończenie zadania jest zaplanowane na wrzesień.

Warto też zaznaczyć, że na warte około 100 tys. zł roboty związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej gmina otrzyma w 30% umarzalną pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Drukuj

POGODA

poniedziałek

Burza

Burza

temp. od 10° do 18°

wtorek

Rozproszone burze z deszczem

Rozproszone burze z deszczem

temp. od 12° do 18°

środa

Niewielkie zachmurzenie (dzień)

Niewielkie zachmurzenie (dzień)

temp. od 10° do 20°

czwartek

Niewielkie zachmurzenie (dzień)

Niewielkie zachmurzenie (dzień)

temp. od 11° do 23°