• logowanie
  • rejestracja
  • wyszukaj
zarejestruj się
Biuletyn Informacji Publicznej
  • Strona Główna
  • Kontakt
  • Kanał RSS

Czwartek, 19.10.17, godzina 01:54

Imieniny : Michaliny, Michała, Piotra

Budyń. A na koniec były tańce

11 sierpnia 2017

BudyńTym razem sołectwo Budyń zaprosiło mieszkańców wsi, zarówno dzieci jak i dorosłych do wspólnej, wesołej corocznej zabawy. Na piknik rodzinny przyjeżdżają również zainteresowani z innych miejscowości bo wiedzą, że tutaj organizatorzy zapewnią doskonałą zabawę.
Wiele konkursów i rywalizacji i to z nagrodami sprawiło, że chętnych do wzięcia w nich udziału nie brakowało. Ten jedyny w swoim rodzaju piknik otworzył tradycyjnie sołtys Budynia Sławomir Wysocki. Nie zawiedli także mieszkańcy i goście z okolic, którzy przybyli licznie na festyn sołecki do Budynia. Dzieci rywalizowały w różnych konkurencjach takich jak: wyścig z szarfami, z wodą, rzuty do kosza, podciąganie na krzesełku i inne. Do rodzinnej rywalizacji można było zaliczyć jedzenie budyniu na czas, wypełnianie rury wodą, wyścigi z dzieckiem na rękach. Dorośli pokazywali swoje umiejętności w przeciąganiu liny, strzelaniu z wiatrówki, przesuwaniu kapsla za pomocą butelki. Panie dodatkowo przenosiły wodę w pojemnikach na czas a panowie kulali dużą oponę. Wszystkie konkurencje były ciepło przyjęte przez kibiców, którzy dopingowali swoich najbliższych czy znajomych.
Ale udział w konkursach to nie wszystko. Dzieci miały do dyspozycji wiele innych atrakcji na dużym boisku, na którym zawsze odbywają się imprezy masowe. Były dmuchane zjeżdżalnie, mała siłownia a malowanie twarzy to wręcz obowiązek na takiej imprezie. Było stoisko z zabawkami a ponadto najmłodsi mieli możliwość pojeżdżenia na kucykach.
Trzeba zaznaczyć, że każde dziecko startujące w zawodach otrzymało nagrodę za udział. Najmłodsi mieli zapewnione wszystkie atrakcje za darmo w tym także lody i napoje. Każdy też mógł się posilić kiełbaską z grilla, słodyczami. Nie zabrakło kawy i herbaty.
Dużą atrakcją dla wszystkich był pokaz pomocy przedmedycznej po wypadku samochodowym, który przygotowali i przeprowadzili druhowie z OSP z Przysierska.  
Jak zawsze przy tego rodzaju zabawach w poszczególnych sołectwach nie brakuje władz gminnych, które również doskonale bawią się z pozostałymi uczestnikami pikniku.   
Całą imprezę poprowadził Roman Skrzypiński wraz z wolontariuszkami. Na koniec pikniku sołeckiego oczywiście dobra zabawa, która trwała do późnych godzin nocnych a do tańca grał zespół Rolantic.

KP

„Czas Świecia” 11 sierpień 2017 r.

Festyn odbył się dzięki hojności następujących sponsorów: Zakład Etna- Mechanika Wulkanizacyjna z Bukowca Tomasza Dygulskiego, Kartpol z Plewna- Urszula i Leszek Podgórscy, BS w Świeciu, oddział w Bukowcu, Koło strzeleckie Dobrcz-Wiesław Lebiediew, Piast z Budynia Andrzeja Kurtysa, Zakład Remontowo-Budowlany z Osia Kazimierza Aniszewskiego, Firma Hendripol-Kawęcin Arend Jan Hendriks, Firma Total-Mendel Starogard Gdański, sklep monopolowy w Bukowcu, Stacja kontroli i kasacji pojazdów-Plewno Sławomir Chmurzyński.

Drukuj