ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    30°C / 22°C
poniedziałek 23.07.2018 r.
Imieniny: Sławy, Sławosza i Żelisławy

LGD będzie wspierało rozwój przedsiębiorczości

W środę (18 kwietnia) w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie 16 projektów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich
- Podpisujemy umowy o dofinansowanie projektów, które dotyczą życia zwykłych mieszkańców, często na terenach oddalonych od dużych ośrodków miejskich. Są to projekty społeczne, edukacyjne i infrastrukturalne. Szczególnie cieszą te, które aktywizują osoby bezrobotne – mówił marszałek Piotr Całbecki.
Umowy na realizację projektów grantowych skierowanych do przedsiębiorców podpisali z marszałkiem przedstawiciele pięciu lokalnych grup działania, w tym władze LGD „Gminy Powiatu Świeckiego” – prezes Zdzisław Plewa i z-ca prezesa Adam Licznerski.
LGD skieruje wsparcie finansowe bezpośrednio dla mikro i małych firm z obszaru Powiatu Świeckiego. Środki pomogą w przedsiębiorcom w rozwoju działalności i tworzeniu nowych miejsc pracy, wartość grantu może wynieść nawet 100 tysięcy złotych.