ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady śniegu
    Dzisiaj:
    -5°C / -7°C
wtorek 23.01.2018 r.
Imieniny: Fernandy, Jana i Rajmundy

Rodzinnie i sportowo

Na boiskach przyszkolnych Szkoły Podstawowej im. dra Floriana Ceynowy w Przysiersku odbył się piknik rodzinny. Zapoczątkowała go msza św., którą sprawował ks. Przemysław Szulc. Na zakończenie miało miejsce błogosławieństwo dla rodzin. Organizatorzy pikniku stanęli na wysokości zadania i przygotowali dla wszystkich szereg atrakcji.
Inicjatywa przygotowania pikniku należała do szkoły, ale to ks. Przemysław zaprosił do współpracy Radę Parafialną, miejscowych druhów, Stowarzyszenie „Azalia”, Radę Rodziców, sołectwo Przysiersk i tak zapadła decyzja o zorganizowaniu tak pięknego pikniku rodzinnego. Jak powiedział nam dyr. szkoły Stanisława Kuffel zaangażowanie ze strony wszystkich było bardzo duże. Program artystyczny spoczął na szkole, kulinaria to specjalność rodziców a wspaniałą grochówkę jak zawsze przygotowali niezawodni druhowie z miejscowej OSP.   
Piknik rodzinny otworzyła oficjalnie Przewodnicząca Rady Rodziców Agata Marchlewska. Program artystyczny zapoczątkował występ zespołu teatralno-wokalnego „Kociewiacy z Przysierska”. W pierwszej części programu wysłuchano wierszy i piosenek oraz podziękowań i życzeń dla rodziców z racji ich święta.
Część druga połączona była z jubileuszem Ceynowy, 200 rocznicą urodzin patrona. Odbyła się ona pod hasłem „Niech nasza droga będzie wspólna”. Podczas przedstawienia zaprezentowano dwa regiony: Kociewski i Kaszubski. Ich kulturę, zabytki, osiągniecia. –Niech każdy region ma swoje zwyczaje, obyczaje itd., ale Ojczyzna jest wspólna i należy współpracować ze sobą- mówi Stanisława Kuffel, dyr. szkoły w Przysiersku.- Taka jest puenta tych przedstawień wykonanych przez naszych uczniów-dodaje.
Po części artystycznej można było skorzystać z wielu atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. Były animacje dla dzieci, gry i zabawy sportowe, malowanie twarzy, modelowanie balonów, wesołe miasteczko i inne.
Dla wszystkich przygotowano herbatę, kawę, słodycze, grochówkę, kiełbaski z grilla. Dla dzieci dodatkowo lody i watę cukrową  i to wszystko za darmo. Na zakończenie, już dla dorosłych miała miejsce zabawa taneczna, do której zachęcał dj Martin.
KP
„Czas Świecia”, 23 czerwiec 2017 r.