ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • silne opady deszczu
    Dzisiaj:
    14°C / 10°C
sobota 24.10.2020 r.
Imieniny: Arety, Marty i Marcina

Ogłoszenie dotyczące chorych oraz komunii duchowej

Drodzy Parafianie.

Dziękuję za duchową łączność przez transmisję Mszy Świętej, za modlitwę różańcową odmawianą wieczorek o godz.20.30 w intencji ustania pandemii koronawirusa. Bóg zapłać.

W związku z zaistniałą sytuacją, aby nie narażać osób starszych i chorych postanowiłem odwołać odwiedziny chorych z Komunią Świętą w pierwszy piątek miesiąca.

W sytuacji gdy nie ma możliwości przyjęcia Komunie św. poprzez spożywanie Ciała/Krwi Pańskiej, można-jeśli się jest w stanie łaski uświecającej-wzbudzić pragnienie przyjęcia komunii i powiedzieć o tym Bogu w dowolnej formie, prosząc o sakramentalne zjednoczenie z Chrystusem. Optymalną sytuacją jest uczynienie tego w trakcie uczestniczenia w transmisji Mszy Św.( ale uczestniczenia –a nie tylko oglądania). W czasie tego wewnętrznego aktu należy wzbudzić wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, miłość ku Niemu oraz pragnienie, aby Jezus zechciał duchowo wejść w nasze życie.

Pozdrawiając naszych rodaków, Ojciec Święty zachęcał, by w trudnych chwilach skierować myśli ku Chrystusowi.

Współczesny człowiek dostrzega znaki śmierci, które na horyzoncie cywilizacji stały się bardziej obecne. Coraz bardziej żyje w lęku, zagrożony w samym rdzeniu swojej egzystencji. Gdy będzie Wam trudno, niech Wasza myśl biegnie ku Chrystusowi. Wiedzcie, że nie jesteście sami. On Wam towarzyszy i nigdy nie zawodzi. W tych trudnych dniach, które przeżywamy, zachęcam Was do zawierzenia siebie Bożemu Miłosierdziu i wstawiennictwu św. Jana Pawła II w przededniu 15. rocznicy jego śmierci. Z serca Wam błogosławię – mówił.

Ks. proboszcz