10°C / 2°C
piątek 19.04.2024 r.
Imieniny: Alfa, Leonii i Tytusa

Dwa brązowe medale mistrzostw świata dla Michała Kulpy z Bukowca!

Tegoroczne, sierpniowe Mistrzostwa Świata Niesłyszących w lekkoatletyce były bardzo udane dla Michała Kulpy z Bukowca. Podczas tych prestiżowych zawodów, które zostały zorganizowane w Lublinie, nasz reprezentant dwukrotnie stanął na podium. Najpierw zdobył brązowy medal w biegu indywidualnym na 800 metrów, a następnie sukces powtórzył wspólnie z kolegami w sztafecie 4x400 metrów. Drużynę tworzyli Grzegorz Kotowski, Michał Kulpa, Mateusz Borowski i Oskar Gołębiowski. Warto dodać, że biegacze w finałowym starcie ustanowili nowy rekord Polski niesłyszących.

- Kolejne sukcesy Michała Kulpy są powodem do dumy dla naszej społeczności. Zawodnik od wielu lat promuje gminę Bukowiec w trakcie zawodów nie tylko w kraju, ale też za granicą. Dlatego już od dłuższego czasu staramy się wspierać Michała w ciężkich i kosztownych treningach i obozach sportowych – podkreśla Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec.

31 sierpnia, po powrocie z mistrzostw, w trakcie spotkania w urzędzie gminy wójt Adam Licznerski oraz radni złożyli utytułowanemu sportowcowi gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w kolejnych lekkoatletycznych zmaganiach.