Boiska piłkarskie w Przysiersku i Bukowcu z systemem nawadniania

Samorząd Województwa przeznaczył w tym roku 450 tys. złotych na realizację siedemnastu projektów związanych z poprawą stanu lokalnej infrastruktury sportowej w ramach drugiej edycji projektu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa. Wśród dofinansowanych projektów są m.in.: budowa siłowni zewnętrznych, wykonanie placów zabaw i rekreacji, wymiana ogrodzenia przy stadionie sportowym, montaż oświetlenia na boisku sportowym, czy budowa systemu nawadniania boisk.

Samorząd Bukowca, wspólnie z klubami sportowymi „Gwiazda” Bukowiec i „Sparta” Przysiersk, postanowił przygotować projekt na wykonanie profesjonalnych, sterowanych elektronicznie systemów nawadniania płyt boisk piłkarskich w Bukowcu i Przysiersku. Zebrano podpisy mieszkańców, którzy poparli inicjatywę, a następnie gmina złożyła wniosek w konkursie ogłoszonym przez Marszałka Województwa.

- Już od dłuższego czasu sportowcy mówili o potrzebie wykonania systemu nawodnienia boisk trawiastych. W ostatnich latach brak opadów sprawiał, że murawy całkowicie wysychały. Teraz, dzięki pozyskaniu dofinansowania, trawa będzie regularnie podlewana przy wykorzystaniu sterowania. Ma to się odbywać głównie nocą, kiedy zapotrzebowanie na wodę jest mniejsze – informuje wójt gminy Bukowiec, Adam Licznerski.

System nawadniania został wykonany przez profesjonalną firmę, która wcześniej zrealizowała podobne inwestycje między innymi na stadionach w Bydgoszczy i w Świeciu. Koszt inwestycji to około 60 tysięcy złotych na jedno boisko, a dofinansowanie projektu, przyznane przez samorząd województwa wyniosło 40 tysięcy złotych.


Adres źródłowy: https://bukowiec.pl/news/boiska-pilkarskie-w-przysiersku-i-bukowcu-z-systemem-nawadniania

Załączniki
  • [0] https://bukowiec.pl/sites/default/files/styles/node_thumbnail/public/obrazek/2019-10/Boiska%20pi%C5%82karskie%20w%20Przysiersku%20i%20Bukowcu%20z%20systemem%20nawadniania_foto%20ilustracyjne.jpg?itok=xGsGVsYB