Pod biało-czerwoną

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu.

Dołączyła do niego również gmina Bukowiec. Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia w trybie online. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. W przypadku gminy Bukowiec, potrzebne jest co najmniej 100 głosów poparcia.

- Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością - mówi wójt Adam Licznerski. - Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie. Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. Dzięki projektowi chcemy także budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego - dodał.

Oto link do oddawania głosów poparcia na Gminę Bukowiec:
https://bialoczerwona.www.gov.pl/


Adres źródłowy: https://bukowiec.pl/news/pod-bialo-czerwona

Załączniki
  • [0] https://bukowiec.pl/sites/default/files/styles/node_thumbnail/public/obrazek/2020-09/Pod%20bia%C5%82o_czerwona.jpg?itok=tJxMyUM5