Sportis Bukowiec pozyskał wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki

Klub piłkarski Sportis GKS z Bukowca jest beneficjentem rządowego programu MIKRO GRANTY, zorganizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W ramach konkursu wspiera się inicjatywy sportowe pomagające przeciwdziałać niekorzystnym zmianom wśród dzieci i młodzieży. Jeden z głównych celów programu, to upowszechnianie aktywności fizycznej oraz promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

Stowarzyszenie z Bukowca projektem objęło 18 dzieci z rocznika 2016 i młodszych. Program przewiduje treningi organizowane dwa razy w tygodniu, najpierw na Orliku, a następnie w sali gimnastycznej szkoły w Bukowcu. Zajęcia prowadzi dwóch wykwalifikowanych trenerów piłki nożnej. Prócz tego 29 października został zorganizowany turniej piłkarski. Rywalizowali młodzi adepci piłki nożnej ze Sportisa i kilku innych drużyn. Wyróżnieniem dla najlepszych były okolicznościowe puchary, a wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale. Dodajmy, że z projektu zakupiono między innymi nowe piłki i napoje dla uczestników projektu.


Adres źródłowy: https://bukowiec.pl/news/sportis-bukowiec-pozyskal-wsparcie-z-ministerstwa-sportu-i-turystyki

Załączniki
  • [0] https://bukowiec.pl/sites/default/files/styles/node_thumbnail/public/obrazek/2023-11/mikrogranty.jpg?h=6cc76a2b&itok=x7NxdnLT