Dwujęzyczne przedszkolaki. Także w Bukowcu angielski na co dzień dla najmłodszych

W piątek (17 listopada) w Toruniu marszałek województwa Piotr Całbecki i członek zarządu Sławomir Kopyść spotkali się z przedstawicielami samorządów prowadzących placówki przedszkolne w naszym regionie. W trakcie spotkania podpisano porozumienia w sprawie udziału w pilotażowym projekcie „Dwujęzyczne przedszkolaki Kujaw i Pomorza”.

- Znajomość języka angielskiego otwiera drzwi na świat. Nie trzeba nikogo przekonywać o tym, że im wcześniej zaczynamy uczyć się języków obcych, tym łatwiej przyswajamy nową wiedzę. Cieszę się, że program będzie realizowany także w mniejszych miejscowościach, gdzie korepetytorów języków obcych czasami po prostu brakuje - mówił w rozmowie z dziennikarzami marszałek Piotr Całbecki.

Projekt zakłada naukę języka angielskiego zgodnie z założeniami Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności Bilingual Future. Do pilotażowego etapu przystąpiło 31 placówek, w tym także przedszkole z Bukowca. Realizacja zadania możliwa jest dzięki środkom unijnym Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-27.

W ramach zadania zostanie przeszkolonych 500 nauczycieli, do placówek trafi także niezbędny do prowadzenia zajęć sprzęt, pomoce dydaktyczne i materiały plastyczne. Natomiast rodzice otrzymają dostęp do platformy dwujęzyczności oraz zestawy ćwiczeń dla swoich pociech. Wartość całego projektu przekracza 5 mln złotych.

Dodajmy, że po zakończeniu etapu pilotażowego program będzie kontynuowany i docelowo do 2029 roku planujemy objąć nim 100 przedszkoli i 350 nauczycieli.


Adres źródłowy: https://bukowiec.pl/news/dwujezyczne-przedszkolaki-takze-w-bukowcu-angielski-na-co-dzien-dla-najmlodszych

Załączniki
  • [0] https://bukowiec.pl/sites/default/files/styles/node_thumbnail/public/obrazek/2023-11/Dwuj%C4%99zyczne%20przedszkolaki_fot.%20przedszkole%20w%20Bukowcu.jpg?h=c609502b&itok=2tk5NL1F