Kilkaset tysięcy złotych wsparcia na kolejne drogi w gminie Bukowiec

1 października w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach pierwszej edycji nowego Funduszu Dróg Samorządowych. Obok wojewody Mikołaja Bogdanowicza w uroczystości udział wzięli sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber oraz parlamentarzyści Tomasz Latos, Ewa Kozanecka i Piotr Król.

W pierwszej części spotkania mieliśmy wystąpienia gospodarza – Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz zaproszonych gości, a następnie wyróżnieni wójtowie, burmistrzowie oraz starostowie otrzymali symboliczne czeki na remonty dróg gminnych i powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Gmina Bukowiec otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej w Plewnie. Przypomnijmy, że 300-metrowy odcinek w zwartej zabudowie mieszkaniowej, od skrzyżowania przy świetlicy wiejskiej w Plewnie w kierunku Przysierska został już zrealizowany, a otrzymane prawie 150 tysięcy złotych stanowi pięćdziesięcioprocentowe wsparcie do tego zadania. Kolejna droga, na którą gmina otrzymała dofinansowanie ze wspomnianego funduszu, tym razem w wysokości ok. 300 tysięcy złotych, powstanie jeszcze w tym roku przy szkole w Bukowcu. Budowa drogi jest konieczna, żeby w dalszej kolejności uzyskać pozwolenie na budowę pierwszej w gminie pełnowymiarowej hali sportowo-rekreacyjnej i brakującego boiska lekkoatletycznego z bieżnią.

http://www.czasswiecia.pl/czas_swiecia/7,113943,25309462,gminy-i-powiat-dostaly-na-drogi.html


Adres źródłowy: https://bukowiec.pl/news/kilkaset-tysiecy-zlotych-wsparcia-na-kolejne-drogi-w-gminie-bukowiec

Załączniki
  • [0] https://bukowiec.pl/sites/default/files/styles/node_thumbnail/public/obrazek/2019-10/Kilkaset%20tysi%C4%99cy%20z%C5%82otych%20wsparcia%20na%20kolejne%20drogi%20w%20gminie%20Bukowiec_wr%C4%99czenie%20czeku%20Bukowiec.jpg?itok=NSS6XWIi