ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • całkowite zachmurzenie
    Dzisiaj:
    18°C / 5°C
sobota 19.09.2020 r.
Imieniny: Januarego, Konstancji i Leopolda

Kilkaset tysięcy złotych wsparcia na kolejne drogi w gminie Bukowiec

1 października w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podpisanie umów w ramach pierwszej edycji nowego Funduszu Dróg Samorządowych. Obok wojewody Mikołaja Bogdanowicza w uroczystości udział wzięli sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Łukasz Schreiber oraz parlamentarzyści Tomasz Latos, Ewa Kozanecka i Piotr Król.

W pierwszej części spotkania mieliśmy wystąpienia gospodarza – Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz zaproszonych gości, a następnie wyróżnieni wójtowie, burmistrzowie oraz starostowie otrzymali symboliczne czeki na remonty dróg gminnych i powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Gmina Bukowiec otrzymała dofinansowanie na przebudowę drogi gminnej w Plewnie. Przypomnijmy, że 300-metrowy odcinek w zwartej zabudowie mieszkaniowej, od skrzyżowania przy świetlicy wiejskiej w Plewnie w kierunku Przysierska został już zrealizowany, a otrzymane prawie 150 tysięcy złotych stanowi pięćdziesięcioprocentowe wsparcie do tego zadania. Kolejna droga, na którą gmina otrzymała dofinansowanie ze wspomnianego funduszu, tym razem w wysokości ok. 300 tysięcy złotych, powstanie jeszcze w tym roku przy szkole w Bukowcu. Budowa drogi jest konieczna, żeby w dalszej kolejności uzyskać pozwolenie na budowę pierwszej w gminie pełnowymiarowej hali sportowo-rekreacyjnej i brakującego boiska lekkoatletycznego z bieżnią.

http://www.czasswiecia.pl/czas_swiecia/7,113943,25309462,gminy-i-powiat-dostaly-na-drogi.html