Gmina Bukowiec jednym z liderów w rankingu najbogatszych samorządów

Czasopismo "Wpólnota" ogłosiła ranking zamożności wśród samorządów w przeliczeniu na mieszkańca. Wśród gmin wiejskich w powiecie świeckim według statystyk najbogatsze są Bukowiec, Osie i Warlubie. W rankingu samorząd Bukowca zajął bardzo wysokie - 153 miejsce na ponad 1,5 tys. gmin wiejskich w kraju z dochodem 3.927,56 zł na mieszkańca (w 2018 r. zajmowaliśmy 160 pozycję).

- Staramy się, by nasza gmina była przyjaznym miejscem do życia i pracy. Zauważamy, że coraz więcej u nas bogatych mieszkańców, co bezpośrednio przekłada się na dochody gminy. Mamy też firmy, które osiągają dobre wyniki, w tym największe, zatrudniające kilkaset osób przedsiębiorstwo Schumacher Packaging w Polednie - mówi Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec – Ponadto starannie oglądamy każdą złotówkę, zanim ją wydamy, a jeśli już to staramy się robić to mądrze, pozyskujemy też spore środki zewnętrzne na dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych – dodaje wójt Licznerski.

Przypomnijmy, że czasopismo „Wspólnota” jest dwutygodnikiem o tematyce samorządowej, dociera do większości jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Zawiera analizy prawne i ekonomiczne, nowości z procesu legislacyjnego, dobre praktyki funkcjonowania administracji publicznej oraz reportaże samorządowe.

Bukowiec[1]


Adres źródłowy: https://bukowiec.pl/news/gmina-bukowiec-jednym-z-liderow-w-rankingu-najbogatszych-samorzadow

Załączniki
  • [0] https://bukowiec.pl/sites/default/files/styles/node_thumbnail/public/obrazek/2020-08/Rankingi_wsp%C3%B3lnoty-strza%C5%82ka.jpg?itok=o6-SpTgV
  • [1] https://bukowiec.pl/sites/default/files/pliki/Aktualno%C5%9Bci/2020/Bukowiec2020_HDR.jpg