ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • rozproszone chmury
    Dzisiaj:
    17°C / 10°C
czwartek 22.10.2020 r.
Imieniny: Haliszki, Lody i Przybysława

Gmina Bukowiec jednym z liderów w rankingu najbogatszych samorządów

Czasopismo "Wpólnota" ogłosiła ranking zamożności wśród samorządów w przeliczeniu na mieszkańca. Wśród gmin wiejskich w powiecie świeckim według statystyk najbogatsze są Bukowiec, Osie i Warlubie. W rankingu samorząd Bukowca zajął bardzo wysokie - 153 miejsce na ponad 1,5 tys. gmin wiejskich w kraju z dochodem 3.927,56 zł na mieszkańca (w 2018 r. zajmowaliśmy 160 pozycję).

- Staramy się, by nasza gmina była przyjaznym miejscem do życia i pracy. Zauważamy, że coraz więcej u nas bogatych mieszkańców, co bezpośrednio przekłada się na dochody gminy. Mamy też firmy, które osiągają dobre wyniki, w tym największe, zatrudniające kilkaset osób przedsiębiorstwo Schumacher Packaging w Polednie - mówi Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec – Ponadto starannie oglądamy każdą złotówkę, zanim ją wydamy, a jeśli już to staramy się robić to mądrze, pozyskujemy też spore środki zewnętrzne na dofinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych – dodaje wójt Licznerski.

Przypomnijmy, że czasopismo „Wspólnota” jest dwutygodnikiem o tematyce samorządowej, dociera do większości jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Zawiera analizy prawne i ekonomiczne, nowości z procesu legislacyjnego, dobre praktyki funkcjonowania administracji publicznej oraz reportaże samorządowe.

Bukowiec