Prawie pół miliona dofinansowania na kształtowanie przestrzeni

W Muzeum Etnograficznym w Toruniu umowy na dofinansowanie projektów mających na celu ożywienie ogólnodostępnej przestrzeni wręczył wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. O wsparcie przedsięwzięć mogły ubiegać się samorządy gmin wiejskich, a także miejsko-wiejskich, w ramach dofinansowania ze środków unijnych PROW na lata 2014-2020. Wśród wyróżnionych znalazła się gmina Bukowiec.

- Pół roku temu ogłosiliśmy wśród mieszkańców naszej gminy plebiscyt, w którym poprosiliśmy o wyłonienie koncepcji modernizacji parku gminnego w Bukowcu. W głosowaniu zwyciężył projekt zakładający budowę nowego placu zabaw na sztucznej nawierzchni, zestawu urządzeń do ćwiczeń i wypoczynku dla seniorów, nową fontannę i ławeczki, a także skatepark i ślizg linowy – informuje wójt Adam Licznerski.

Gmina Bukowiec już podpisała umowę z  wyłonioną w przetargu firmą Konar ze Świecia, która ma kilkanaście tygodni na wykonanie wszystkich elementów. Inwestycja będzie kosztowała 670 tysięcy, a marszałkowskie dofinansowanie to aż 470 tysięcy złotych.


Adres źródłowy: https://bukowiec.pl/news/prawie-pol-miliona-dofinansowania-na-ksztaltowanie-przestrzeni

Załączniki
  • [0] https://bukowiec.pl/sites/default/files/styles/node_thumbnail/public/obrazek/2021-08/Prawie%20p%C3%B3%C5%82%20miliona%20_W%C3%B3jt%20Adam%20Licznerski%20i%20skarbnik%20Honorata%20%20Surma-Kocha%C5%84ska%20podczas%20podpisania%20umowy.jpg?itok=KSO4iIQn