ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie umiarkowane
    Dzisiaj:
    1°C / -1°C
piątek 21.01.2022 r.
Imieniny: Agnieszki, Jarosława i Nory

Prawie pół miliona dofinansowania na kształtowanie przestrzeni

W Muzeum Etnograficznym w Toruniu umowy na dofinansowanie projektów mających na celu ożywienie ogólnodostępnej przestrzeni wręczył wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. O wsparcie przedsięwzięć mogły ubiegać się samorządy gmin wiejskich, a także miejsko-wiejskich, w ramach dofinansowania ze środków unijnych PROW na lata 2014-2020. Wśród wyróżnionych znalazła się gmina Bukowiec.

- Pół roku temu ogłosiliśmy wśród mieszkańców naszej gminy plebiscyt, w którym poprosiliśmy o wyłonienie koncepcji modernizacji parku gminnego w Bukowcu. W głosowaniu zwyciężył projekt zakładający budowę nowego placu zabaw na sztucznej nawierzchni, zestawu urządzeń do ćwiczeń i wypoczynku dla seniorów, nową fontannę i ławeczki, a także skatepark i ślizg linowy – informuje wójt Adam Licznerski.

Gmina Bukowiec już podpisała umowę z  wyłonioną w przetargu firmą Konar ze Świecia, która ma kilkanaście tygodni na wykonanie wszystkich elementów. Inwestycja będzie kosztowała 670 tysięcy, a marszałkowskie dofinansowanie to aż 470 tysięcy złotych.