Będą kolejne asfaltowe drogi w gminie Bukowiec. Wójt podpisał umowę z wykonawcą

Zaledwie miesiąc temu w gminie Bukowiec zakończono realizację siedmiu odcinków jezdni o łącznej długości ok. czterech kilometrów, a teraz mamy kolejną dobrą wiadomość. 29 stycznia w urzędzie gminy wójt Adam Licznerski podpisał umowę z Andrzejem Trudzińskim, prezesem wyłonionej w przetargu firmy Redon z Nakła na budowę kolejnych kilku dróg należących do gminy.

- Już drugi rok z rzędu budujemy jednorazowo kilka odcinków, łącznie to kolejne 2 kilometry utwardzonych nawierzchni. Jezdnie z asfaltu w nadchodzących kilku miesiącach mają zostać wykonane na drogach z Gawrońca w kierunku Polskich Łąk (drugi etap), w Bukowcu, w Polskich Łąkach, w Przysiersku i w Gawrońcu. – informuje wójt gminy, Adam Licznerski. - To dzięki temu, że pozyskaliśmy niebagatelne wsparcie 3,3 miliona złotych ze źródeł zewnętrznych, z Programu Inwestycji Strategicznych – dodaje samorządowiec.

Ponadto w budżecie gminy zabezpieczono środki finansowe na zaprojektowanie następnych dróg, ujętych w wieloletnim gminnym programie przebudowy, między innymi z Kawęcina do Bramki. Przypominamy również, że równolegle powstaje projekt 3-kilometrowej ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 240 Świecie – Chojnice.


Adres źródłowy: https://bukowiec.pl/news/beda-kolejne-asfaltowe-drogi-w-gminie-bukowiec-wojt-podpisal-umowe-z-wykonawca

Załączniki
  • [0] https://bukowiec.pl/sites/default/files/styles/node_thumbnail/public/obrazek/2024-01/IMG_0502.jpg?itok=0ej6_DEa