ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • umiarkowane opady deszczu
    Dzisiaj:
    28°C / 18°C
poniedziałek 22.07.2024 r.
Imieniny: Magdaleny, Mileny i Wawrzyńca

Będą kolejne asfaltowe drogi w gminie Bukowiec. Wójt podpisał umowę z wykonawcą

Zaledwie miesiąc temu w gminie Bukowiec zakończono realizację siedmiu odcinków jezdni o łącznej długości ok. czterech kilometrów, a teraz mamy kolejną dobrą wiadomość. 29 stycznia w urzędzie gminy wójt Adam Licznerski podpisał umowę z Andrzejem Trudzińskim, prezesem wyłonionej w przetargu firmy Redon z Nakła na budowę kolejnych kilku dróg należących do gminy.

- Już drugi rok z rzędu budujemy jednorazowo kilka odcinków, łącznie to kolejne 2 kilometry utwardzonych nawierzchni. Jezdnie z asfaltu w nadchodzących kilku miesiącach mają zostać wykonane na drogach z Gawrońca w kierunku Polskich Łąk (drugi etap), w Bukowcu, w Polskich Łąkach, w Przysiersku i w Gawrońcu. – informuje wójt gminy, Adam Licznerski. - To dzięki temu, że pozyskaliśmy niebagatelne wsparcie 3,3 miliona złotych ze źródeł zewnętrznych, z Programu Inwestycji Strategicznych – dodaje samorządowiec.

Ponadto w budżecie gminy zabezpieczono środki finansowe na zaprojektowanie następnych dróg, ujętych w wieloletnim gminnym programie przebudowy, między innymi z Kawęcina do Bramki. Przypominamy również, że równolegle powstaje projekt 3-kilometrowej ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 240 Świecie – Chojnice.