ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    23°C / 17°C
piątek 03.07.2020 r.
Imieniny: Anatola, Jacka i Mirosławy

Przebudowa dróg gminnych w Korytowie

Podobnie jak w poprzednich latach, także i w tym roku na terenie gminy Bukowiec były i są remontowane kolejne drogi. Zgodnie z przyjętymi przez samorząd założeniami, w tym roku nowych asfaltowych nawierzchni doczekały się dwa odcinki w Korytowie.
- W ostatnich tygodniach wykonawca zakończył prace przy 1,5 – kilometrowym odcinku łączącym dwie trasy powiatowe: z Bukowca w kierunku Łaszewa oraz z Gruczna do Stążek – informuje wójt gminy Adam Licznerski.
 Droga, na którą gmina ma zagwarantowane dofinansowanie w wysokości ok. 700 tys. zł z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019” ma służyć nie tylko mieszkańcom przy niej zamieszkującym, ale również poprawi warunki dojazdu do stacji uzdatniania wody i budynku szkoły. W ramach zadania wykonano chodniki, drogę ppoż. przy budynku szkoły podstawowej, przejścia dla pieszych oraz oznakowanie poziome i pionowe.
- W maju z kolei w Urzędzie Marszałkowskim podpisaliśmy umowę, której przedmiotem jest wsparcie finansowe modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Korytowie. Ten prawie kilometrowy odcinek został także już zrealizowany, tym razem przy udziale środków Marszałka Województwa pochodzących z wyłączenia gruntów z produkcji rolnej, w wysokości 144 tys. złotych – dodaje gospodarz gminy.
Zadanie pn. Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w technologii o nawierzchni bitumicznej, realizowanej od podstaw na działce nr 95 w Korytowie, na długości około 900 mb obejmowało wykonanie stabilizacji cementem, podbudowy z kruszywa łamanego oraz nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego w dwóch warstwach – wiążącej i ścieralnej, a także poboczy z kruszywa. Wartość całkowita zadania  to ok. 500 tys. złotych.