ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • umiarkowane opady deszczu
    Dzisiaj:
    23°C / 16°C
środa 15.08.2018 r.
Imieniny: Marii, napoleona i Stelii

Przebudowa ulic w Bukowcu

Z końcem września 2015 roku zakończyliśmy realizację jednej z największych i najbardziej skomplikowanych logistycznie inwestycji w naszej gminie – przebudowę stanowiących drogi gminne, w ostatnich latach coraz bardziej zdegradowanych i zniszczonych ulic: Młyńskiej, Kościelnej, Topolowej i Polnej w Bukowcu.
Realizacja inwestycji obejmowała między innymi przebudowę i rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, zmianę istniejących linii energetycznych z napowietrznych na kablowe umieszczone w ziemi, budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie nowej, solidnej podbudowy pod nawierzchnie drogowe i w końcu położenie asfaltu, kostki brukowej, budowę chodników, parkingów. W trakcie prac zmodernizowaliśmy też oświetlenie drogowe, zagospodarowaliśmy tereny zielone (drzewka, trawniki).
Ta duża inwestycja została wykonana przez wyłonioną w drodze przetargu firmę Betpol sp. z o. o. z siedzibą w Bydgoszczy za kwotę ok. 5,5 mln złotych. Co istotne, Gmina Bukowiec wzięła w 2014 roku udział w postępowaniu konkursowym w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych i uzyskała na to zadanie 50-procentowe dofinansowanie (pozyskaliśmy ok. 2,5 miliona złotych wsparcia zewnętrznego).