ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • umiarkowane opady deszczu
    Dzisiaj:
    28°C / 18°C
poniedziałek 22.07.2024 r.
Imieniny: Magdaleny, Mileny i Wawrzyńca

Rozbudowa i kompleksowa modernizacja Szkoły Podstawowej w Przysiersku

We wrześniu 2022 roku rozpoczęły się roboty przy szeroko zakrojonej rozbudowie szkoły podstawowej w Przysiersku. Po niespełna półtora roku, na początku 2024 roku, inwestycja została zakończona i służy mieszkańcom, uczniom z Przysierska, Plewna, Budynia, Kawęcina i Jarzębieńca.

Z tej okazji 1 lutego odbyła się uroczystość, w której uczestniczyła cała uczniowska społeczność, która na co dzień będą korzystać z nowoczesnej placówki, kadra pedagogiczna z dyrektor Stanisławą Kuffel, poseł Łukasz Schreiber, wójt Adam Licznerski, radni Rady Gminy z przewodniczącym Czesławem Wszołkiem, sołtys Rafał Żochowski z radą sołecką, przedstawiciele stowarzyszeń: Sparta Przysiersk, „Ramię w ramię” i „Azalia”, strażacy z jednostki OSP Przysiersk z prezesem Januszem Gerke, przedstawiciele kuratorium, instytucji państwowych i samorządowych, kierownicy jednostek organizacyjnych, rada rodziców, działacze społeczni i sponsorzy, przedstawiciele grudziądzkiej firmy Solgrud z p. prokurent Anną Baranowską, która realizowała zadanie oraz reprezentacja mieszkańców Przysierska. W trakcie spotkania obiekt poświęcił ksiądz Przemysław Szulc, proboszcz miejscowej parafii. Zgromadzona publiczność obejrzała występy artystyczne przygotowane przez wychowanków miejscowej podstawówki. Głos zabrali zaproszeni goście, dyrektor szkoły oraz gospodarz gminy Adam Licznerski.

Zakres projektu był bardzo obszerny, wieloelementowy. Obejmował budowę energooszczędnej sali gimnastycznej, łącznika ze „starą” częścią obiektu, wymianę źródła ciepła na odnawialne źródło energii. Prócz rozbudowy zaplanowano również wykonanie zupełnie nowej, spójnej elewacji, gruntowną modernizację wewnątrz dotychczas funkcjonującego budynku. Wymieniono instalacje, fachowcy odnowili ściany, modernizacja objęła stolarkę i podłogi. Równolegle toczyły się prace w otoczeniu szkoły, są nowe ciągi komunikacyjne, parking, mała infrastruktura, zieleń.

Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Solgrud z Grudziądza, która złożyła w przetargu najkorzystniejszą ofertę. Łączna wartość przedsięwzięcia to około 14 milionów złotych. Inwestycja współfinansowana ze środków funduszu Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych. Kwota uzyskanego przez gminę Bukowiec dofinansowania wynosi 11,2 miliona złotych. Ponadto w drugiej połowie 2023 roku urzędnicy z Bukowca pozyskali dodatkową dotację w wysokości 400 tysięcy złotych z programu „Inwestycje w oświacie”, realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.