ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    23°C / 17°C
piątek 03.07.2020 r.
Imieniny: Anatola, Jacka i Mirosławy

Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej

Zakończyła się realizacja jednej z większych inwestycji w gminie Bukowiec. Przy unijnym wparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach działania „Modernizacja energetyczna budynków publicznych” gmina Bukowiec zrealizowała zadanie polegające na termomodernizacji dwóch szkół oraz budynku administracyjnego w Bukowcu.
- Od jesieni ubiegłego roku prace budowlane wykonywaliśmy w trzech obiektach - w szkołach w Różannie i Korytowie oraz w budynku urzędu. W harmonogramie prac mieliśmy ujęte w szczególności docieplenie budynków, wymianę starych, nieszczelnych okien i drzwi, modernizację części systemów ogrzewania, montaż fotowoltaiki. To w efekcie przyniesie oszczędności, zmniejszenie kosztów utrzymania wspomnianych budynków – informuje wójt Adam Licznerski.
Wyłoniony w przetargu wykonawca zrealizował to duże i skomplikowane zadanie za kwotę ponad 3 milionów złotych, w tym przyznane przez marszałka województwa unijne wsparcie to ponad 2 miliony złotych.
- Cieszę się, ponieważ przy dużym wsparciu ze środków zewnętrznych osiągnęliśmy nie tylko efekt ekologiczny, ale także gminne budynki zyskały nowy estetyczny wygląd – dodaje wójt Adam Licznerski.

Obrazki galerii: