ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie duże
    Dzisiaj:
    6°C / -1°C
niedziela 21.04.2024 r.
Imieniny: Jarosława, Konrada i Selmy

Zagospodarowanie zespołu parkowego w Bukowcu

Od maja do pierwszych dni lipca 2010 r. trwały prace przy zagospodarowaniu zespołu parkowego w Bukowcu.
O zmianie wizerunku naszego parku, myśleliśmy już od jakiegoś czasu. – Udało się. Park doczekał się gruntownej odnowy – informuje Adam Licznerski, wójt gminy.
A wszystko to za sprawą projektu, który kilka miesięcy temu przygotował nasz samorząd do Lokalnej Grupy Działania Gminy Powiatu Świeckiego, aby otrzymać dofinansowanie na odpowiednie zagospodarowanie terenu. – W tym przypadku pozyskaliśmy środki w kwocie prawie 200 tys. złotych z Osi Leader – informuje wójt.
Firma wyłoniona w drodze przetargu podjęła się wykonać zadanie za ok. 400 tys. zł. Prace na placu budowy ruszyły w drugiej połowie maja, natomiast zakończenie całkowitej odnowy parku nastąpiło w połowie lipca.
Projekt nowo zagospodarowanego terenu zawiera m.in. wyodrębnioną strefę romantyczną z ławeczkami i mostkiem. Jest także tzw. strefa edukacyjna z różą wiatrów, zegarem słonecznym i miniaturą układu słonecznego.
Ponadto wytyczone zostały nowe ścieżki z kostki polbrukowej oraz dróżki żwirowo-piaskowe dla miłośników rowerów.
Centralnym punktem parku niewątpliwie jest fontanna oraz scena, która doczekała się dzięki tej inwestycji nowego atrakcyjnego wyglądu. Gmina zainwestowała w budowę toalety, aby nie trzeba było stawiać podczas imprez przenośnych ubikacji. – Takiego miejsca nam brakowało.
Mamy nadzieję, że ładny, odnowiony park zachęci naszych mieszkańców zarówno do spacerów, jak i do uczestnictwa w gminnych imprezach, uroczystościach i obchodach – przekonuje wójt Adam Licznerski.