ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    24°C / 12°C
wtorek 25.06.2024 r.
Imieniny: Łucji, Witolda i Wilhelma

Zakup lekkiego wozu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Bukowiec

W gminie Bukowiec prężnie działają dwie, wpisane do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, ochotnicze straże pożarne - w Przysiersku i Bukowcu. W ostatnich latach jednostki doczekały się ciężkiego i średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego. Ponadto druhowie zgłaszali potrzebę zastąpienia starych, wysłużonych lekkich samochodów ratowniczych na nowe. Ten cel także udało się osiągnąć.

25 maja 2024 roku strażacy z Bukowca, wspólnie z mieszkańcami, przywitali zupełnie nowe auto – to Renault Master, zabudowany przez firmę BIBMOT z Mielca. Pojazd z  napędem 4x2. Przystosowany jest do przewozu 6 osób. Ma zbiornik wodny o pojemności 200l, jest wyposażony między innymi w agregat wysokociśnieniowy, zestaw do ratownictwa technicznego, narzędzia hydrauliczne, sprzęt do usuwania wiatrołomów, do ratownictwa medycznego, maszt oświetleniowy. Posłuży głównie do ratownictwa technicznego. Tych wyjazdów jest coraz więcej, szczególnie do zdarzeń drogowych.

Nowy nabytek kosztował 419 tysięcy złotych. Jednak gmina ze swoich środków musiała zabezpieczyć jedynie 21 tysięcy zł, pozostałe 398 tysięcy zł to środki zewnętrzne z Programu Inwestycji Strategicznych - Polski Ład, pozyskane przez samorząd.

Przypomnijmy, pierwszy lekki samochód - Ford Transit, w grudniu 2023 roku trafił do straży w Przysiersku.

Obrazki galerii: