ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    22°C / 13°C
wtorek 16.07.2019 r.
Imieniny: Eustachego, Mariki i Mirelli

Fundusz sołecki w 2017 roku

Już po raz kolejny w 2017 roku z powodzeniem realizowane są zadania i przedsięwzięcia wybrane przez mieszkańców w ramach funduszu sołeckiego. Powstają place zabaw, wiaty, chodniki itp.
Z pieniędzy przypadających na poszczególne wsie powstało lub zostanie wykonanych kilka placów zabaw: w Jarzębieńcu, Plewnie i w Gawrońcu.
W Bukowcu, Krupocinie, Polednie i Różannie zaplanowano prace remontowe, modernizacyjne w świetlicach wiejskich. Kilka sołectw zdecydowało się zamontować przy lokalnych drogach tabliczki informacyjne z numerami nieruchomości. M.in. Branica i  Gawroniec. Mieszkańcy Przysierska ujęli w funduszu sołeckim środki na zagospodarowanie terenu wsi. Bukowiec niebawem wzbogaci się o wiatę, która ma służyć w szczególności uczniom oczekującym na przyjazd autobusu szkolnego. W Krupocinie jest już nowa wiata przystankowa, a w Korytowie teren zagospodarowany i utwardzony pod organizację sołeckich imprez i uroczystości. Z kolei w Bramce zaplanowano rozbudowę oświetlenia, w Polednie remont chodnika i położenie kostki przy świetlicy, w Polskich Łąkach i Tuszynkach zagospodarowanie terenu przy świetlicy. Fundusz sołecki stanowi ponadto wsparcie dla sołectw przy organizacji licznych pikników, festynów rodzinnych, czy zajęć dla dzieci, organizowanych w świetlicach. A to tylko część przedsięwzięć zaplanowanych do wykonania w 2017 roku.

Obrazki galerii: