ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    13°C / 6°C
piątek 31.03.2023 r.
Imieniny: Balbiny, Kamila i Kornelii

Będą nowe drogi w gminie Bukowiec. Wójt podpisał umowę z wykonawcą

Siedem odcinków dróg gminnych o łącznej długości ok. czterech kilometrów ma do wykonania wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma FHU „Kic-Trans” z Drzycimia. Szóstego marca Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec podpisał umowę w tej sprawie z właścicielem przedsiębiorstwa, Piotrem Różyckim.

- Jest to jedno z kilku zadań współfinansowanych z Programu Inwestycji Strategicznych. W naszej historii po raz pierwszy budujemy tyle odcinków dróg w jednym roku, a to dzięki temu, że pozyskaliśmy prawie 4,5 miliona złotych, przy całkowitej wartości inwestycji wynoszącej 5 milionów złotych – podkreśla wójt Adam Licznerski.

Asfalt bądź kostka brukowa w nadchodzących kilkunastu miesiącach mają zostać wykonane w Bukowcu przy ul. Wiatrakowej, ks. Pisarka i Pogodnej, we Franciszkowie, w Tuszynkach, na odcinku drogi z Gawrońca do Polskich Łąk, w Przysiersku (odcinek ul. Brzózki) i w Różannie.

- Przypominam, że gmina Bukowiec pozyskała dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych także na inne, już trwające inwestycje. Firmy budowlane prowadzą rozbudowę szkoły w Przysiersku, kompleksowy remont świetlicy wiejskiej oraz budowę boiska i bieżni ze sztuczną nawierzchnią przy szkole w Różannie. Niebawem wykonawca z Torunia rozpocznie prace przy zagospodarowaniu oraz odnowieniu elewacji szkoły w Bukowcu – na zakończenie dodaje gospodarz gminy.

Obrazki galerii: