ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    29°C / 14°C
piątek 12.08.2022 r.
Imieniny: Hilarii, Juliana i Lecha

Bitwa Regionów rozstrzygnięta

Dwanaście kół gospodyń wiejskich z całego powiatu, w tym także koło z Bukowca, 25 czerwca stanęło do rywalizacji w ramach ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Impreza została zorganizowana 25 czerwca w parku wiejskim w Bukowcu. Celem wydarzenia jest promocja polskiej kuchni regionalnej, folkloru oraz polskiej żywności.
Mimo upału od wczesnych godzin porannych panie z kół gospodyń wiejskich przygotowywały swoje stoiska z przysmakami. Były przepyszne ciasta, wyroby z wędlin, pierogi i wiele, wiele innych smakołyków. Ostatecznie, zdaniem profesjonalnego jury, najlepiej zaprezentowało się koło z Brzeźna, wyprzedzając panie z Parlina i Belna. Podczas pikniku organizatorzy zaproponowali wiele innych, dodatkowych atrakcji. Na scenie zaprezentował się chór „Cecylia” z Bukowca oraz zespół „Kociewianki” z Jeżewa. Na najmłodszych uczestników czekały animacje, warsztaty cyrkowe, dmuchana zjeżdżalnia oraz stoisko z watą cukrową.
Cykl imprez „Bitwa Regionów” organizują Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a przy powiatowym wydarzeniu w Bukowcu współdziałał miejscowy samorząd.