ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    16°C / 7°C
niedziela 22.05.2022 r.
Imieniny: Emila, Neleny i Romy

Book folding w Bukowcu

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Bukowcu po raz kolejny odbyły się dla dzieci warsztaty book folding. Pierwsze zajęcia były o tematyce jesiennej. Ostatnie nawiązywały rzecz jasna do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Po jesiennych warsztatach, kiedy dzieci wykonywały przede wszystkim jeże z książek, które nie są wypożyczane od co najmniej 10 lat, przyszedł czas na ozdoby świąteczne. To sami uczestnicy poprzednich warsztatów wpadli na taki pomysł. Warsztaty poprowadziła Dorota Jagła, która prowadzi filię GBP w Przysiersku. Odnalazła w internecie strony, na których można się nauczyć krok po kroku, co można zrobić ze starymi egzemplarzami. W prowadzeniu warsztatów przyszła jej z pomocą kierownik GBP z Bukowca, Anna Kruczyńska.

25 dzieci, niektóre z mamą przystąpiły z ochotą do pracy, która wymagała dużej cierpliwości. Wykonywano ze starych książek choinki, aniołki, gwiazdorki.

- Wymyślamy różne formy zajęć plastycznych w naszej placówce - mówi Anna Kruczyńska. - Mieliśmy u nas zajęcia z origami, decoupage itd. Obecnie króluje book folding. A starych książek u nas nie brakuje. Jak przez co najmniej 10 lat nie są niektóre wypożyczane, to automatycznie podlegają segregacji. Materiałów do pracy twórczej u nas nie brakuje - dodaje z uśmiechem.

KP

Obrazki galerii: