ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    -4°C / -9°C
wtorek 22.01.2019 r.
Imieniny: Dominiki, Mateusza i Wincentego

Bukowiec pozyskał fundusze na kolejną drogę

Pod koniec grudnia 2017 r. wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz zatwierdził ostateczną listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w 2018 roku w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019”. Jej zatwierdzenie jest równoznaczne z dokonaniem podziału środków pomiędzy jednostki samorządowe naszego województwa.
Spośród 74 wniosków złożonych przez gminy, na wsparcie może liczyć jedynie 26 samorządów. W założeniach programu przewidziano, że połowa wartości zadania będzie sfinansowana ze środków własnych, natomiast kolejne 50% środków gwarantuje wojewoda.
-Wniosek naszej gminy na rozbudowę prawie 1,5-kilomterowego odcinka drogi w Korytowie znalazł się na gwarantującym dofinansowanie 13. Miejscu- mówi wójt gminy Bukowiec Adam Licznerski.- W ten sposób powstanie nowa nawierzchnia asfaltowa prowadząca między innymi do siedziby szkoły publicznej i stacji uzdatniania wody. Droga połączy dwie trasy powiatowe: Bukowiec – Łaszewo oraz Gruczno – Stążki. Wykonanie inwestycji ma kosztować ponad 1,4 miliona złotych, z czego ok. 700 tys. złotych przekaże wojewoda, a prace powinny zakończyć się w trzecim kwartale tego roku- dodaje.
Warto zaznaczyć, iż w powiecie świeckim na wsparcie z „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019” mogą liczyć jeszcze samorządy Osia (15 miejsce) i Świekatowa (23 miejsce). W odrębnej kategorii sklasyfikowano drogi powiatowe, i tak powiat świecki pozyskał dofinansowanie na dwie drogi, których jest zarządcą (Brzemiona – Drzycim oraz Jaszczerek – Dąbrowa).
KP

Obrazki galerii: