ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    12°C / 7°C
sobota 20.10.2018 r.
Imieniny: Ireny, Kleopatry i Witalisa

Cykl animacyjnych spotkań z książką

WiMBP w Bydgoszczy zaprasza na cykl animacyjnych spotkań z książką adresowany do najmłodszych czytelników i ich rodziców pt. „Po drodze z książką”,  realizowany w bibliotekach gminnych podregionu bydgoskiego w terminie 3-14 lipca 2017 roku.
Każdego dnia w bibliotekach podregionu odbywać się będą różnorodne działania artystyczne, a najmłodsi wraz z rodzicami przeniosą się w niezwykłą podróż po literaturze i wyobraźni. Odbiorcy będą mieli okazję spotkać się z literaturą, teatrem, muzyką i sztukami plastycznymi. Udział w proponowanych przez Bibliotekę zajęciach pozwoli również na rozwój potencjalnych umiejętności twórczych, rozwinie kreatywność. Wszystkie działania będą  pretekstem do wejścia w świat książki i literatury, pozwolą zaktywizować najmłodszych czytelników i uświadomić im, że Biblioteka jest idealnym miejscem, w którym mogą realizować swoje pasje i zainteresowania.

W ramach cyklu „Po drodze z książką” biblioteki w podregionie bydgoskim odwiedzą znani autorzy książek dla dzieci: Joanna Stanecka, Joanna Krzyżanek, Izabella Klebańska, Wojciech Cesarz, Marcin Brykczyński. Warsztaty plastyczne dla najmłodszych poprowadzą ilustratorzy: Joanna Jagoda Mioduszewska, Diana Karpowicz, Katarzyna Bajerowicz, Marianna Oklejak. Teatr Lalek „Zaczarowany Świat” oraz Wędrowny Teatr Małe Mi zaproszą dzieci do krainy baśni. W świat Orientu wprowadzi publiczność Stowarzyszenie Opowiadaczy z grupy Studnia O. opowieścią o „Latającym kufrze”. Z tajnikami Papierowego Teatru Kamishibai zapozna widzów Wydawnictwo Tibum. Muzyczne atrakcje zapewnią muzycy  z Filharmoni Pomorskiej.
Plakat reklamujący cykl imprez „Po drodze z książką” zaprojektowała Diana Karpowicz, absolwentka wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, ilustratorka  książek dla dzieci.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Partner: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Bydgoszczy
Patronat medialny: Gazeta Wyborcza, Radio PIK oraz portal mamywsieci.pl

stopka.jpg

 

Do pobrania