ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    16°C / 10°C
czwartek 28.05.2020 r.
Imieniny: Augustyna, Ingi i Jaromira

Czas do szkoły

Czas nieubłagalnie mija, ferie zimowe dobiegły końca, czas pójść do szkoły. Ale zawsze pozostaną miłe wspomnienia dzieci, które nie wyjechały nigdzie na ferie a brały udział w różnych zorganizowanych przez dorosłych zajęciach w różnych miejscowościach naszego powiatu. Także w Bukowcu.
Jak mówią zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy zajęć to był tydzień pełen wrażeń.
Tegoroczne ferie przygotowało Gminne Centrum Informacji, Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Gminy Bukowiec oraz Gminna Biblioteka Publiczna. Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji dla dzieci, które uczestnicy ferii zapewne na długo zapamiętają.
W pierwszym dniu zajęć dzieci wykonywały pamiątki. Każdy mógł wykazać się odrobiną fantazji i sprawnością manualną. Warsztaty plastyczne poprowadziły panie z "Wesolandii ". Pod ich okiem uczestnicy wykonali kolorowe magnesy oraz kartki walentynkowe. Kolejny dzień uczestnicy ferii zimowych spędzili czas w Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park w Bydgoszczy. Korzystali z mnóstwa atrakcji: wyścigi autami, gra w kręgle, armatki, zjeżdżalnie. W trzecim dniu grupa animacyjna "Funimki" przeprowadziła warsztaty małego kreatora „Giga Slime”. Dzieci zajęły się produkcją własnych slime, które przygotowywali zgodnie z przepisem. Była to dla nich świetna zabawa i wystarczyło spojrzeć na uradowane twarze małych kreatorów. Nie zapomniano oczywiście o zajęciach sportowych. Kangoo Jumps poprowadziła Adrianna Krzemińska. Ćwiczenia w nietypowych butach sprawiły dzieciom wiele frajdy. Gry i zabawy sportowe przygotowali też animatorzy orlików: Szymon Bawoł i Patryk Jaje. Na zakończenie tygodnia organizatorzy przygotowali bal karnawałowy z bohaterami „Krainy Lodu”. Dzieci do zabawy zachęcała grupa „Funimki”.
Na bal przybył wyjątkowy gość- Olaf. Niespodzianką był też pokaz baniek. Organizacja zajęć była możliwa dzięki otrzymanemu wsparciu z Mondi Świecie S.A. w ramach programu „Zdecydujmy wspólnie”.
KP
„Czas Świecia” 14 lutego 2020 r.