ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    28°C / 16°C
środa 19.09.2018 r.
Imieniny: Januarego, Konstancji i Leopolda

Czas kolędy to dobry czas

Na terenie gminy Bukowiec słuchacze mieli możliwość uczestniczenia w dwóch koncertach kolęd, pastorałek i utworów o tematyce świątecznej. Jeden z nich miał miejsce w kościele pw. św. Wawrzyńca w Przysiersku natomiast drugi w świetlicy wiejskiej w Bukowcu. Wokaliści, chóry, zespoły zaprezentowali szereg znanych kolęd, pastorałek w bardzo ciekawych, nowych aranżacjach muzycznych.
W kościele w Przysiersku, w pięknej scenerii, przy żłóbku i specjalnym oświetleniu przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił zespół R&M (Rafał Żochowski, Natalia Kwaśniewska, Michał Żochowski) oraz schola parafialna pod kierunkiem Edyty Szymczak.
Wykonawcy zaprezentowali szereg znanych i lubianych kolęd, pastorałek a także utworów o tematyce bożonarodzeniowej. Wiele utworów można było posłuchać w nowych aranżacjach muzycznych opracowanych zarówno przez zespół R&M jak i scholę. Słuchacze chętnie włączali się do wspólnego śpiewu znanych kolęd, takich jak: „Gdy śliczna panna”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Anioł Pasterzom mówił” i innych. Nie zabrakło też mniej znanych utworów: „Mario czy już wiesz”, „Lulajże mi lulaj”, „Tam, gdzie Ty Jezu malusieńki”.
Pomiędzy blokami utworów prowadzący muzyczne spotkanie Oliwia Gerke i Kacper Kowalczyk recytowali wiersze ks. Jana Twardowskiego. Na zakończenie ks. proboszcz Przemysław Szulc podziękował serdecznie wszystkim licznie zgromadzonym słuchaczom za przybycie, udzielił błogosławieństwa a następnie wszyscy zaśpiewali pieśń „Przekażmy sobie znak pokoju”.
Koncert przygotowała Parafia Przysiersk.
W Bukowcu koncert kolęd miał miejsce już po raz 12. Organizatorem spotkania muzycznego było Stowarzyszenie „Kantyczka”. Kto chciał zaśpiewać kolędy, pastorałki czy piosenki o tematyce bożonarodzeniowej mógł się wcześniej zapisać u Andrzeja Skupniewicza, który poprowadził program.
Na scenie wystąpiły dzieci z terenu gminy Bukowiec, młodsza i starsza grupa chóru „Kantyczka”.
Młodzi wykonawcy również grali kolędy na dzwonkach i skrzypcach. Także w Bukowcu sala wypełniła się po brzegi a organizatorzy przygotowali dla wszystkich ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek. Wypieki zapewniło miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.
KP
„Czas Świecia” 12 styczeń 2018 r.