ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • lekkie zachmurzenie
    Dzisiaj:
    19°C / 9°C
środa 03.06.2020 r.
Imieniny: Anatola, Leszka i Tamary

Drugi nabór w programie „Mój prąd”

Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, ruszył drugi nabór w ramach programu „Mój Prąd”. Dzięki kolejnym 600 mln zł dotacji na przydomowe instalacje fotowoltaiczne (PV) ma zostać wygenerowana moc 700 MW. Nowością w programie jest strona mojprad.gov.pl, na której można sprawdzić status złożonego wniosku. Zasady programu nie zmieniają się. Można starać się o dotacje w wysokości do 50 proc. kosztów kwalifikowanych, ale nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie, czyli zakup i montaż PV od 2 do 10 kW. Dofinansowanie można łączyć z ulgą termomodernizacyjną, o ile koszty przedstawione do rozliczenia zostały pomniejszone o otrzymaną dotację. Na wnioskodawców czeka dodatkowo dedykowana strona mojprad.gov.pl.

Więcej informacji na stronach internetowych Funduszu Ochrony Środowiska: http://nfosigw.gov.pl/o-nfosigw/aktualnosci/art,1525,kolejny-nabor-wnioskow-w-programie-moj-prad.html

A także u doradców energetycznych w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Toruniu (ul. Fredry 8) – e-mail: doradztwo@wfosigw.torun.pl, tel. 56 62 12 360.