ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    28°C / 16°C
środa 19.09.2018 r.
Imieniny: Januarego, Konstancji i Leopolda

Druhowie obradowali w Bukowcu

W Bukowcu spotkali się przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych województwa kujawsko-pomorskiego.
Goście na początku spotkania obejrzeli prezentację i film promocyjny o gminie Bukowiec. W dalszej części posiedzenia podsumowano działalność oraz wykonanie budżetu Związku za 2017 rok. Dyskutowano nad bieżącymi tematami, jak Turniej Wiedzy Pożarniczej, omawiano zawody sportowo-pożarnicze, podjęto temat organizowanego obozu szkoleniowego. Sporo miejsca poświecono nadchodzącym obchodom Dnia Strażaka i zjazdowi druhów – seniorów.
- Dla naszego samorządu to duże wyróżnienie i powód do satysfakcji, że ważne zebrania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych odbywają się właśnie w gminie Bukowiec- mówi wójt gminy Bukowiec Adam Licznerski.- W ten sposób docenia się wkład i zaangażowanie w działalność jednostek OSP, w naszym przypadku dwóch prężnie działających jednostek z Bukowca i Przysierska- dodał. W spotkaniu, prócz przedstawicieli Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP, udział wzięli zaproszeni goście: z-ca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Sławomir Herbowski, kapelan kujawsko-pomorskich strażaków ks. Mariusz Stasiak, komendant powiatowy PSP w Świeciu bryg. Piotr Tkaczyński, przew. Rady Powiatu Grzegorz Chmielewski, przedstawiciele gminy Bukowiec, komendant gminny OSP Jerzy Chałat oraz prezesi i naczelnicy jednostek OSP z Bukowca i Przysierska.
Spotkanie zorganizowali: zarząd wojewódzki ZOSP RP na czele z prezesem Zdzisławem Dąbrowskim i wiceprezesem Januszem Gerke oraz samorząd Gminy Bukowiec.
KP
„Czas Świecia” 4 maj 2018 r.

Obrazki galerii: