ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie duże
    Dzisiaj:
    6°C / -1°C
niedziela 21.04.2024 r.
Imieniny: Jarosława, Konrada i Selmy

Dzieci nie mogą narzekać na nudę. Biblioteka w Bukowcu przygotowała atrakcje na ferie

To już prawie półmetek ferii szkolnych, a za uczestnikami zajęć w bibliotece publicznej w Bukowcu kilka intensywnych dni z wieloma atrakcjami.

Na początek mnóstwo tylko zdrowych emocji wywołały zabawy ruchowe i konkurencje sportowe, były też zajęcia zumby i układy taneczne. Drugiego dnia dzieci wybrały się na wycieczkę do Świecia. Najpierw z zaciekawieniem obejrzały film „ Emma i czarny jaguar” w kinie Wrzos. Następnie było zwiedzanie zamku, dzięki przewodnikowi uczniowie zaznajomili się z jego dziejami i zobaczyli, jak wygląda po remoncie. Dowiedzieli się też, kto to komtur albo co to dormitorium, krenelaż, czy infirmeria. Kolejny dzień upłynął między innymi na zajęciach manualnych. Zaczęło się od ozdabiania świeczek, a z racji święta zakochanych królował motyw walentynkowy. Ciekawość wśród uczestników wzbudziło wykonywanie specjalnych, magicznych baniek, które nie pękają. A na zakończenie kilka zabaw ruchowych i wspólna zumba.

Dodajmy, że także w drugim tygodniu ferii panie bibliotekarki zapewnią moc atrakcji dla kolejnej grupy uczniów. Zapraszamy!