ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • bezchmurnie
    Dzisiaj:
    28°C / 16°C
środa 19.09.2018 r.
Imieniny: Januarego, Konstancji i Leopolda

Dzień Patrona, piknik i dobra zabawa

W tym roku Dzień Patrona w Szkole Podstawowej im. Jana Twardowskiego w Różannie połączono z piknikiem rodzinnym. Kiedy dzieci i młodzież korzystała z licznych atrakcji przygotowanych dla nich na boisku szkolnym inni przygotowywali się do recytacji wierszy i prozy ks. Jana. Konkurs nosił tytuł: „Proza i poezja. Konkurs recytatorski ks. Jana Twardowskiego”.
Wszystkich uczestników konkursu z poszczególnych grup wiekowych, jury powitała dyr. SP w Różannie Halina Garczewska, życząc jednocześnie miłych wrażeń podczas recytacji tak pięknych wierszy i prozy ks. Jana.
W jury zasiedli: Grażyna i Jan Szczepańczyk z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli, Ewa Kupczak-emerytowana nauczycielka, Grzegorz Gwizdała- kierownik Zespołu Obsługi Oświaty. Obradom przysłuchiwali się i podziwiali wszystkich występujących zaproszeni goście: Bożena Szydłowska- dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego, przedstawiciel starostwa powiatowego w Świeciu oraz Honorata Surma- skarbnik gminy Bukowiec.
Po dość długich obradach jury podało wyniki. Grupa „0” I Teodor Czarnecki- Przedszkole w Bukowcu, II Marta Ledzińska-Przedszkole Różanna, III Jakub Kolano- Przedszkole Różanna.
Grupa „I-III” I Lena Zbilska-SP Bukowiec, II Aleksandra Szpakowska- SP Przysiersk, III Marta Barszcz- SP Różanna.
Grupa „IV-VI” I Agata Pruś- SP Bukowiec, II Martyna Kołtonowska- SP Różanna, III Zuzanna Flisek- SP Przysiersk.
Grupa „klasa VII i gimnazjaliści” I Zofia Pozorska-SP Przysiersk, II Wiktoria Wołoszyn- SP Różanna, III Roksana Wróblewska- SP Różanna.
Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny pn. „Humor w wierszach ks. Jana Twardowskiego”
Oto wyniki w grupie „0” I Kornelia Jóźwiak, II Julia Cerajewska i III Hanna Pipowska- wszyscy z SP Różanna.
Klasa I-III I Emilia Huzar-SP Różanna, II Laura Medeńska- SP Bukowiec, III Kinga Nowacka- SP Przysiersk
Klasa „IV-VI” I Klaudia Papierz, II Agata Lubińska, III Sebastian Glamowski- wszyscy z SP Bukowiec.
Zanim wręczono laureatom nagrody w sali gimnastycznej miał miejsce program słowno-muzyczny. Przybliżono życiorys ks. Jana a był on przedzielony występem chóru „Kantyczka” pod kierunkiem Andrzeja Skupniewicza.
Po tej części artystycznej dalsza część uroczystości miała już charakter pikniku na boisku szkolnym.
Gry, zabawy, konkursy z nagrodami, wata cukrowa, kiełbaski z grilla, kanapki, słodkości i napoje przygotowane przez Radę Rodziców cieszyły się dużym powodzeniem. Nie zabrakło zjeżdżalni dla najmłodszych  i placu zabaw. Duży udział w przygotowaniu pikniku miał wkład sponsorów.
KP
„Czas Świecia” 22 czerwiec 2018 r.