ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • słabe opady deszczu
    Dzisiaj:
    20°C / 13°C
wtorek 04.08.2020 r.
Imieniny: Dominiki, Dominika i Protazego

Festyn w Polednie

Dobrą zabawę przygotował sołtys Poledna Krzysztof Gadomski. Na festynie rodzinnym spotkali się mieszkańcy gminy Bukowiec i okolic. Nikt nie wracał do domu głodny, a i sporo można było ze sobą zabrać dobrych wrażeń.

Organizatorzy przygotowali wiele konkursów dla dzieci oraz dla dorosłych. Poprowadził je DJ Krzysztof. Najmłodsi mieli do dyspozycji zjeżdżalnię oraz basen z kulkami, waty cukrowej czy lodów i napojów starczyło dla wszystkich dzieci. Wszystko dzięki sponsorom było za darmo. Również pyszna grochówka, którą przygotował Jan Zakrzewski z Chełmna.
Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs strzelecki, który wygrał Adam Kulewicz przed Ryszardem Kohlmeyerem i Januszem Kamrowskim. W turnieju siłowym zwyciężył Zbyszek Stolp.
Bardzo zacięta była rywalizacja, w której należało po początku melodii czy piosenki rozpoznać tytuł filmu, z którego pochodziła. Tutaj także zwyciężył Zbyszek Stolp. Zażartą walkę można było oglądać w przeciąganiu liny.
W międzyczasie odbył się konkurs na najsmaczniejsze ciasto, w którym wzięło udział pięć mieszkanek Poledna. Smaki oceniało jury: Wiesława Czarnecka, Czesław Czarachowski i Adam Czarnecki. I miejsce przypadło Magdalenie Baranowskiej, II – Annie Kamrowskiej i III – Marzenie Horstman.
Jednym z ważniejszych elementów spotkania była zbiórka funduszy na leczenie Lenki, która urodziła się z ciężką wadą serca – tetralogią Fallota ze skrajnym niedorozwojem pnia i tętnic płucnych. Ze względu na dużą złożoność wady operacja może być wykonana w Rzymie, ale jest kosztowna. Jutro, na festynie rodzinnym w Budyniu, będzie można również wesprzeć finansowo operację Lenki.
Wesoła zabawa trwała do późnych godzin nocnych, do tańca grał DJ Krzysztof.

http://www.czasswiecia.pl/czas_swiecia/7,88348,25054036,festyn-w-polednie.html