ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie duże
    Dzisiaj:
    5°C / 1°C
niedziela 27.11.2022 r.
Imieniny: Franciszka, Kseni i Maksymiliana

Granty dla uczniów z rodzin popegeerowskich. W gminie Bukowiec trwa przekazywanie laptopów i tabletów do nauki

Ponad 1500 gmin złożyło wnioski do realizowanego przez rządowe Centrum Projektów Polska Cyfrowa programu „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”. Przeznaczona na projekt kwota to ponad 586 mln zł, co ma wystarczyć w skali kraju na zakup 215 tys. laptopów i 3 tys. tabletów dla uczniów z gmin popegeerowskich. Celem programu jest wsparcie rodzin w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego i internetu, wyeliminowanie ograniczeń związanych z nauką, a także zniwelowanie nierówności między gminami popegeerowskimi a resztą gmin. Dofinansowanie w ramach programu jest przyznawane na zakup sprzętu komputerowego z urządzeniami peryferyjnymi i akcesoriami oraz niezbędnym oprogramowaniem, umożliwiających pracę zdalną oraz na dostęp do internetu.

Wszystkie samorządy prowadziły nabór wniosków do programu jesienią ubiegłego roku. W gminie Bukowiec wpłynęło ponad 160 wniosków. Po weryfikacji okazało się, że kryteria do otrzymania nowoczesnego sprzętu spełnia łącznie 142 uczniów.

- W przeciągu ostatnich kilku tygodni podpisaliśmy umowę przyznającą dofinansowanie oraz ogłosiliśmy przetarg na wyłonienie dostawcy sprzętu, natomiast od 4 maja rozpoczęliśmy przekazywanie laptopów i tabletów naszym mieszkańcom – informuje Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. – Sprzęt trafia sukcesywnie do wszystkich zakwalifikowanych beneficjentów, oczywiście każdego indywidualnie informujemy o możliwości odebrania komputera – dodaje gospodarz gminy.

Dodajmy, że projekt sfinansowano w całości ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przeznaczonych na walkę ze skutkami pandemii COVID-19 - ReactEU.