ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • rozproszone chmury
    Dzisiaj:
    2°C / -2°C
środa 27.01.2021 r.
Imieniny: Anieli, Juliana i Przemysława

Gwiazdor i Śnieżynki w Przysiersku

Kiedy pojechaliśmy do Przedszkola w Przysiersku na dworze deszcz padał rzęsiście nie przypominając w ogóle pory zimowej. A w oknach placówki dzieci z przyklejonymi nosami do szyb wyglądające wizyty Gwiazdora i Śnieżynek. Ich cierpliwość została sowicie nagrodzona.

Tradycyjnie w godzinach porannych miało miejsce śniadanie wigilijne przy dźwiękach kolęd.

Natomiast po śniadaniu wszyscy wspólnie śpiewali ulubione kolędy. W tutejszym przedszkolu tradycje rodzinne są na co dzień kultywowane. Potem przyszedł czas na oczekiwanie niecodziennych gości.

Przybyli oni do przedszkola na platformie samochodowej wręczając prezenty na ręce dyrektorki Bogusławy Ziółkowskiej oraz wychowawczyń. Ze względu na obostrzenia sanitarne Gwiazdor i Śnieżynki nie rozdawały osobiście upominków. W ramach podziękowań ze strony przedszkolaków były piosenki i uniesione ręce w serdecznym geście. Prezenty zostały ufundowane przez Radę Rodziców natomiast upominki w postaci zabawek dla placówki pochodziły z funduszy przedszkola. Było wiele radości podczas rozpakowywania swoich prezentów i tych dla przedszkola. Pod koniec uroczystości dzieci zaprezentowały Jasełka, które zostały sfilmowane i można je obejrzeć na stronie przedszkola. Przede wszystkim z myślą o rodzicach, którzy nie mogli przybyć w tym roku na wigilię z powodu pandemii.

Należy dodać, iż przedszkole zaangażowało się również w akcję Caritasu przy parafii w Przysiersku na rzecz innych ludzi będących w potrzebie. Po uroczystościach wigilijnych maluchy zaniosły życzenia świąteczne i pierniki przez siebie upieczone wcześniej z wychowawcami nauczycielom seniorom.

KP