ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie duże
    Dzisiaj:
    2°C / 0°C
poniedziałek 24.01.2022 r.
Imieniny: Felicji, Roberta i Sławy

Informacja o unijnej pożyczce 0% dla firm z Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. zachęca mikroprzedsiębiorców z regionu do skorzystania z unijnej pożyczki płynnościowej 0%. Pożyczka przeznaczona jest dla firm poszkodowanych przez pandemię Covid-19.
W ramach środków, którymi obecnie dysponuje Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, pożyczka ta będzie udzielana tylko do końca bieżącego roku.

Oferta przeznaczona jest dla firm działające krócej niż 5 lat, ale zarejestrowanych najpóźniej 31.12.2019 r., ale także pozostałe przedsiębiorstwa z sektora MŚP znajdą dla siebie na stronie www.kpfp.org.pl ofertę innych niskooprocentowanych pożyczek płynnościowych i inwestycyjno-obrotowych.

Pożyczka płynnościowa dla mikroprzedsiębiorców działających do 5 lat to do 100 tys. zł z przeznaczeniem na finansowanie płynnościowe w związku z negatywnymi konsekwencjami spowodowanymi epidemią COVID-19.

Oprocentowanie pożyczki płynnościowej to 0%. Okres spłaty wynosi do 6 lat, karencja w spłacie rat kapitałowych lub kapitałowych – do 6 miesięcy. Pożyczkobiorcy przysługuje także prawo do dwukrotnego skorzystania z miesięcznych „wakacji kredytowych” (raz w I i raz w II roku spłaty pożyczki).

Pożyczkę można przeznaczyć m.in. na: koszty wynagrodzenia pracowników (w tym składki ZUS i US), zatowarowanie, półprodukty, rachunki – pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury, czy bieżące raty kredytów i leasingów.
Aby otrzymać pożyczkę, należy zapoznać się ze szczegółami oferty na stronie https://kpfp.org.pl/pozyczki-dla-twojej-firmy/pozyczka-plynnosciowa-dla-mikroprzedsiebiorcow/ , a następnie przygotować wniosek pożyczkowy wraz z załącznikami i dostarczyć do jednego z biur K-PFP w Toruniu, Bydgoszczy, Grudziądzu, Włocławku, lub na dyżur konsultanta pożyczkowego w Brodnicy. Pomocne w przygotowaniu do złożenia wniosku pożyczkowego może być obejrzenie filmiku-animacji dostępnego pod adresem: https://youtu.be/uEueecFase0.

Menadżerem projektu, w ramach których udzielane są pożyczki, jest Bank Gospodarstwa Krajowego. Środki na pożyczki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o. (www.kpfp.org.pl) to spółka samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Główną działalność spółki stanowi udzielanie niskooprocentowanych pożyczek inwestycyjnych i obrotowych dla kujawsko-pomorskich firm sektora MŚP. Pracownicy Funduszu są do dyspozycji przedsiębiorców w kontakcie telefonicznym od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30.