ikona telefonu

+48 52 330 93 10

  • zachmurzenie małe
    Dzisiaj:
    16°C / 9°C
wtorek 04.10.2022 r.
Imieniny: Edwina, Rosławy i Rozalii

Inwestycja dla każdego

Spełnią się marzenia wielu mieszkańców Bukowca i okolic. W centrum wsi, w parku wiejskim, powstanie skatepark wraz z całą infrastrukturą. Zostanie zainstalowane nowe ledowe oświetlenie, ustawione kolejne ławeczki dla spacerujących i chcących wypocząć. Najmłodszych zapewne ucieszy fakt, iż powstanie także nowy plac zabaw a na nim wiele atrakcji, takich jak sprężynowce, huśtawki, stożek obrotowy a nawet zjazd linowy. Nie zabraknie również nowych urządzeń do ćwiczeń, głównie z myślą o dorosłych, seniorach. Kostką brukową zostanie utwardzona kolejna ze ścieżek.

Przybliżony koszt zadania pn. „Kształtowanie przestrzeni publicznej na terenie parku w Bukowcu” wynosi 740 tysięcy złotych, przy czym gmina pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości prawie 0,5 miliona złotych. W kwietniu Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyjął listę operacji zakwalifikowanych do wsparcia dla działań w ramach tzw. „Kształtowania przestrzeni publicznej”, objętych unijnym Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wniosek gminy znalazł się wśród wyróżnionych.

Wszystkie te przedsięwzięcia wynikają z ankiet zebranych od mieszkańców. Informacje, jak ma wyglądać ostateczny zakres inwestycji zgromadzono w trakcie ogłoszonego kilka tygodni temu plebiscytu. W maju ma zostać rozstrzygnięty przetarg, który wyłoni wykonawcę całego przedsięwzięcia. Przewidujemy, że realizacja zadania potrwa do jesieni.